Noutati :

Nebunie intre etapele a 12-a si a 14-a in liga secunda. ASU Poli Timisoara joaca cu ACS, UTA, si Ripensia in runde consecutive

19 iulie, 2018 - 11:44 AM
Autor: Daniel Neacsu      
Categorie: SPORT
1

TIMISOARA. Astazi s-a tras la sorti calendarul competitional al noii editii a Ligii 2. Cum in urne s-au aflat trei echipe din Timisoara, dar si vesnicul partener de competitie UTA BD, rezulta ca va fi un campionat foarte atractiv pentru fanii din aceasta zona.

CITESTE SI: Vom circula pe 4 benzi in centru, la Timisoara, si vom avea 300 de locuri de parcare pe trei nivele. Strazile de langa Primarie ce vor fi largite

ASU Poli va incepe campionatul pe teren propriu cu Chindia, in timp ce ACS Poli va evolua la Constanta, iar Ripensia la Braila. Un prim derby se va juca in runda a III-a, Ripi – ACS, dupa care Ripensia va merge la UTA, iar ASU va juca cu U Cluj acasa.

Interesante vor fi rundele de dupa jumatatea turului. In etapa a 12-a, ASU Poli va intalni Ripensia, iar in etapa viitoare vor juca cele doua Poli, ACS cu ASU, iar in etapa a IV-a, ASU va intalni UTA.

ETAPA I

ACS Energeticianul (fota Sirineasa) – Luceafarul Oradea
ASU Politehnica Timisoara – Chindia Targoviste
Universitatea Cluj – Metaloglobus (joaca in locul echipei Afumati, care nu s-a mai inscris in Liga 2)
Aerostar Bacau – Pandurii Targu Jiu
FC Arges – CS Balotesti
Petrolul Ploiesti – Sportul Snagov
CS Mioveni – Academica Clinceni
Daco-Getica Bucuresti (fosta Juventus) – UTA Arad
Farul Constanta – ACS Poli Timisoara
Dacia Unirea Braila – Ripensia Timisoara

Etapa II

Luceafarul Oradea-Ripensia Timisoara
ACS Poli Timisoara-Dacia Unirea Braila
UTA Arad-Farul Constanta
Academica Clinceni-Daco-Getica Bucuresti
Sportul Snagov-CS Mioveni
CS Baloteşti-Petrolul Ploiesti
Pandurii Targu Jiu-FC Arges
Metaloglobus-Aerostar Bacau
Chindia Targoviste-Universitatea Cluj
ACS Energeticianul-ASU Politehnica Timisoara

Etapa III

ASU Politehnica Timisoara-Luceafarul Oradea
Universitatea Cluj-ACS Energeticianul
Aerostar Bacau-Chindia Targoviste
FC Arges-Metaloglobus
Petrolul Ploiesti-Pandurii Targu Jiu
CS Mioveni-CS Balotesti
Daco-Getica Bucuresti-Sportul Snagov
Farul Constanta-Academica Clinceni
Dacia Unirea Braila-UTA Arad
Ripensia Timisoara-ACS Poli Timisoara

Etapa IV

Luceafarul Oradea-ACS Poli Timisoara
UTA Arad-Ripensia Timisoara
Academica Clinceni-Dacia Unirea Braila
Sportul Snagov-Farul Constanta
CS Balotesti-Daco-Getica Bucuresti
Pandurii Targu Jiu-CS Mioveni
Metaloglobus-Petrolul Ploiesti
Chindia Targoviste-FC Arges
ACS Energeticianul-Aerostar Bacau
ASU Politehnica Timisoara-Universitatea Cluj

Etapa V

Universitatea Cluj-Luceafarul Oradea
Aerostar Bacau-ASU Politehnica Timisoara
FC Arges-ACS Energeticianul
Petrolul Ploiesti-Chindia Targoviste
CS Mioveni-Metaloglobus
Daco-Getica Bucuresti-Pandurii Targu Jiu
Farul Constanta-CS Balotesti
Dacia Unirea Braila-Sportul Snagov
Ripensia Timisoara-Academica Clinceni
ACS Poli Timisoara-UTA Arad

Etapa VI

Luceafarul Oradea-UTA Arad
Academica Clinceni-ACS Poli Timisoara
Sportul Snagov-Ripensia Timisoara
CS Balotesti-Dacia Unirea Braila
Pandurii Targu Jiu-Farul Constanta
Metaloglobus-Daco-Getica Bucuresti
Chindia Targoviste-CS Mioveni
ACS Energeticianul-Petrolul Ploiesti
ASU Politehnica Timisoara-FC Arges
Universitatea Cluj-Aerostar Bacau

Etapa VII

Aerostar Bacau-Luceafarul Oradea
FC Arges-Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti-ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni-ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucuresti-Chindia Targoviste
Farul Constanta-Metaloglobus
Dacia Unirea Braila-Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara-CS Balotesti
ACS Poli Timisoara-Sportul Snagov
UTA Arad-Academica Clinceni

Etapa VIII

Luceafarul Oradea-Academica Clinceni
Sportul Snagov-UTA Arad
CS Balotesti-ACS Poli Timisoara
Pandurii Targu Jiu-Ripensia Timisoara
Metaloglobus-Dacia Unirea Braila
Chindia Targoviste-Farul Constanta
ACS Energeticianul-Daco-Getica Bucuresti
ASU Politehnica Timisoara-CS Mioveni
Universitatea Cluj-Petrolul Ploiesti
Aerostar Bacau-FC Arges

Etapa IX

FC Arges-Luceafarul Oradea
Petrolul Ploiesti-Aerostar Bacau
CS Mioveni-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucuresti-ASU Politehnica Timisoara
Farul Constanta-ACS Energeticianul
Dacia Unirea Braila-Chindia Targoviste
Ripensia Timisoara-Metaloglobus
ACS Poli Timisoara-Pandurii Targu Jiu
UTA Arad-CS Balotesti
Academica Clinceni-Sportul Snagov

Etapa X

Luceafarul Oradea-Sportul Snagov
CS Balotesti-Academica Clinceni
Pandurii Targu Jiu-UTA Arad
Metaloglobus-ACS Poli Timisoara
Chindia Targoviste-Ripensia Timisoara
ACS Energeticianul-Dacia Unirea Braila
ASU Politehnica Timisoara-Farul Constanta
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucuresti
Aerostar Bacau-CS Mioveni
FC Arges-Petrolul Ploiesti

Etapa XI

Petrolul Ploiesti-Luceafarul Oradea
CS Mioveni-FC Arges
Daco-Getica Bucuresti-Aerostar Bacau
Farul Constanta-Universitatea Cluj
Dacia Unirea Braila-ASU Politehnica Timisoara
Ripensia Timisoara-ACS Energeticianul
ACS Poli Timisoara-Chindia Targoviste
UTA Arad-Metaloglobus
Academica Clinceni-Pandurii Targu Jiu
Sportul Snagov-CS Balotesti

Etapa XII

Luceafarul Oradea-CS Balotesti
Pandurii Targu Jiu-Sportul Snagov
Metaloglobus-Academica Clinceni
Chindia Targoviste-UTA Arad
ACS Energeticianul-ACS Poli Timisoara
ASU Politehnica Timisoara-Ripensia Timisoara
Universitatea Cluj-Dacia Unirea Braila
Aerostar Bacau-Farul Constanta
FC Arges-Daco-Getica Bucuresti
Petrolul Ploiesti-CS Mioveni

Etapa XIII

CS Mioveni-Luceafarul Oradea
Daco-Getica Bucuresti-Petrolul Ploiesti
Farul Constanta-FC Arges
Dacia Unirea Braila-Aerostar Bacau
Ripensia Timisoara-Universitatea Cluj
ACS Poli Timisoara-ASU Politehnica Timisoara
UTA Arad-ACS Energeticianul
Academica Clinceni-Chindia Targoviste
Sportul Snagov-Metaloglobus
CS Balotesti-Pandurii Targu Jiu

Etapa XIV

Luceafarul Oradea-Pandurii Targu Jiu
Metaloglobus-CS Balotesti
Chindia Targoviste-Sportul Snagov
ACS Energeticianul-Academica Clinceni
ASU Politehnica Timisoara-UTA Arad
Universitatea Cluj-ACS Poli Timisoara
Aerostar Bacau-Ripensia Timisoara
FC Arges-Dacia Unirea Braila
Petrolul Ploiesti-Farul Constanta
CS Mioveni-Daco-Getica Bucuresti

Etapa XV

Daco-Getica Bucuresti-Luceafarul Oradea
Farul Constanta-CS Mioveni
Dacia Unirea Braila-Petrolul Ploiesti
Ripensia Timisoara-FC Arges
ACS Poli Timisoara-Aerostar Bacau
UTA Arad-Universitatea Cluj
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timisoara
Sportul Snagov-ACS Energeticianul
CS Balotesti-Chindia Targoviste
Pandurii Targu Jiu-Metaloglobus

Etapa XVI

Luceafarul Oradea-Metaloglobus
Chindia Targoviste-Pandurii Targu Jiu
ACS Energeticianul-CS Balotesti
ASU Politehnica Timisoara-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Academica Clinceni
Aerostar Bacau-UTA Arad
FC Arges-ACS Poli Timisoara
Petrolul Ploiesti-Ripensia Timisoara
CS Mioveni-Dacia Unirea Braila
Daco-Getica Bucuresti-Farul Constanta

Etapa XVII

Farul Constanta-Luceafarul Oradea
Dacia Unirea Braila-Daco-Getica Bucuresti
Ripensia Timisoara-CS Mioveni
ACS Poli Timisoara-Petrolul Ploiesti
UTA Arad-FC Arges
Academica Clinceni-Aerostar Bacau
Sportul Snagov-Universitatea Cluj
CS Balotesti-ASU Politehnica Timisoara
Pandurii Targu Jiu-ACS Energeticianul
Metaloglobus-Chindia Targoviste

Etapa XVIII

Luceafarul Oradea-Chindia Targoviste
ACS Energeticianul-Metaloglobus
ASU Politehnica Timisoara-Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj-CS Balotesti
Aerostar Bacau-Sportul Snagov
FC Arges-Academica Clinceni
Petrolul Ploiesti-UTA Arad
CS Mioveni-ACS Poli Timisoara
Daco-Getica Bucuresti-Ripensia Timisoara
Farul Constanta-Dacia Unirea Braila

Etapa XIX

Dacia Unirea Braila-Luceafarul Oradea
Ripensia Timisoara-Farul Constanta
ACS Poli Timisoara-Daco-Getica Bucuresti
UTA Arad-CS Mioveni
Academica Clinceni-Petrolul Ploiesti
Sportul Snagov-FC Arges
CS Balotesti-Aerostar Bacau
Pandurii Targu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timisoara
Chindia Targoviste-ACS Energeticianul



Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

Rating

  • 1comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. In etapele a treia si a cincea, de exemplu, s-ar putea face cuplaj pe Dan Paltinisanu ! Probabil mai sunt si alte etape care se preteaza la cuplaj.