Moțiunea de cenzură PSD – AUR împotriva Guvernului Bolojan, depusă. Au fost strânse 251 de semnături

FOTO: Digi24.ro

Moţiunea de cenzură iniţiată de grupurile parlamentare PSD, AUR şi PACE – Întâi România a fost depusă marţi la Parlament.

CITESTE SI: Diana Șoșoacă a rămas fără imunitate în Parlamentul European. Poate fi anchetată

Moţiunea este semnată de 251 de parlamentari, a precizat liderul AUR, George Simion.Fostul vicepremier social-democrat Marian Neacşu a anunţat luni că PSD va iniţia, împreună cu AUR, o moţiune de cenzură împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan.

La rândul său, Petrişor Peiu a precizat că este vorba despre un demers comun, cu intenţia ca moţiunea de cenzură să fie depusă şi dezbătută la începutul lunii mai.

În prezent, în Parlament sunt 463 de aleşi (330 deputaţi şi 133 senatori), astfel că majoritatea absolută de 233 de voturi poate decide soarta Executivului.

La scrierea acestui text au contribuit parlamentari de la PSD, AUR şi grupul PACE.

Motiunea ar urma sa fie supusa votului in 5 mai.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected],  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

 

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

    Pareri

  1. Sper că au făcut primul pas spre dispariție și alegătorilor li s-au deschis ochii după zeci de ani de bășcălie,corupție,hoție,minciuni și alte jocuri prin care și-au umplut buzunarele adevărații patrihoți.

  2. -“am incercat, boss, am tras de timp cat am putut”
    -“stiu, boss, stiu, multzam frumos, impreuna am facut reforma…. de naiba i-a luat”

    Care e diferenta dintre un sobolan si un sobolojan? Niciunul nu se da dus din scaunul de premier, deci diferenta e doar de culoare, unul e rosu, unul e galben (pe dedesubt e albastru, e doar deghizat in galben) Si uite asa avem rosugalben si albastru, patrioti (proeuropeni!!!), aplaudati, va rog!

    Ce as fi eu curios: sobolojanul ramane in casa aia pe care si-a dat-o singur “noaptea ca hotzii”? Sper ca nu, ca zicea ca el e modest, sta intr-un apartament de 65 m2! E, sa i se dea unul tot asa undeva in Drumul Taberei la un etajul 7 si sa mearga la… “servici” cu metroul! Ca de miliardele din SAFE mi-e frica sa intreb daca ajung in industria noastra de aparare, sau vor fi folosite sa ajutam industria nemteasca si franceza. Oare de acolo i se trage? Adica a venit marele licurici si a zis “ba, ia ziceti iute de unde aveti de gand sa cumparati, ca voi ca niste sobolani turbati muscati… “mana” binefacatorului vostru, facatorul de pace planetara! ia ca va iau eu la inflorit ciresii de nu va vedeti!”

    bleah…

    • dar mai important, care e diferența dintre un troll kgb, un troll pesede și un trol haur?

      • un trol usere! Ca stia sunt si prostoboi facuti gramada. Mai mergeti si voi la un schimb de experienta, mai luati o pauza, ceva, sa mai aiba si cetatenii obisnuiti loc de voi prin rubricile de comentarii. Eu chiar nu va mai suport, una doua ma tot muscati de cur! Pai frumos e asa?
        Basti, ma, nu fi penibil in public, du-te la sediu si fiti acolo penibili in grup privat.

  3. Din ciclul de filme comico-horror romanesti ,, Vin ai nostri pleaca ai vostri , noi toti votam iar turcul plateam bre,,.