Mai greu decat era de asteptat! Handbalistii Timisoarei inving Focsaniul

TIMISOARA. Pe hartie un meci foarte usor, asta si pentru ca Focsaniul nu are ce ii trebuie pentru a juca la un nivel inalt, pe teren, lucrurile au fost mai complicate, insa totul este bine cand se termina cu bine.

Timisorenii au inceput slab si s-au vazut condusi cu 2-5 de o echipa ce nu a pariat pe nimeni in acest sezon. Odata cu trecerea timpului, gazdele au revenit in joc, dar fara sa straluceasca. A fost 9-8 in minutul 20 si apoi, la pauza mare, 16-12. In partea secunda, amfitrionii s-au dus si la 6 goluri, dar desele fragmentari si intreruperi i-au bagat cumva pe oaspeti in joc, acestia revenind la un ecart de 3 diferenta.

Pe final, elevii lui Pero Milosevici au fost mai concentrati si au obtinut o victorie cu 31-26, dar fara stralucire, iar acest meci demonstreaza ca nicio partida nu este dinainte castigata.

Cel mai bun marcator al lui Poli a fost Mihai Timofte cu 11 reusite, patru dintre ele venind de la 7 metri. Au mai marcat: Lasica (8 goluri), Chikovani, Pejovic (cate 3), Grigoras, Leordean (2) si Stefan.