Macar acum. Poli Timisoara a invins clar Universitatea Cluj in ultimul meci pe semicerc din 2021

TIMISOARA. A fost o victorie asteptata in ultima etapa din 2021 in Liga Zimbrilor la handbal masculin. Poli Timisoara a invins cu 38-30 (20-15) Universitatea Cluj, dar chiar si asa nu va avea o iarna linistita, avand doar 4 victorii si 11 infrangeri in 15 partide.

In urma cu doar cateva luni, Timisoara reusea contraperformanta de a marca doar 19 goluri in meciul de la Cluj, in 60 de minute. Astazi, alb-violetii au inscris de 20 de ori doar in prima repriza.

Jocul a fost dominat de la inceput si pana la sfarsit de banateni, care daca aveau asa pofta de a evolua si in alte partide, poate soarta lor era mai buna.

Csog a fost cel mai bun marcator de la Poli cu 10 goluri, fiind urmat de capitanul Cristi Fenici cu 8 reusite.

Polistii isi continua insa antrenamentele pana vineri, intrand de vacanta de sambata si vor sta la odihna de sarbatori, pana pe 3 ianuarie.