La Bucuresti, cu un singur obiectiv – victoria. Timisoara Saracens are doua deplasari grele in Saptamana Luminata

TIMISOARA. Campionii de la Timisoara Saracens nu au avut timp sa sarbatoreasca Pastele. Cea mai buna echipa de club din acest mileniu din Timis, are parte de doua jocuri grele in aceasta saptamana, derby la Bucuresti, apoi inca un joc afara, contra Constantei, echipa ce s-a intarit semnificativ in iarna.

Tehnicianul Sosene Anesi a vorbit despre meciul cu Dinamo, dar si despre proximul joc, cel cu CSM.

„Concetratia s-a dus putin in a doua repriza a meciului cu Dinamo (castigat de banateni cu 36-14, dupa 22-0 la pauza), mai ales ca am obtinut punctul bonus ofensiv de la pauza, dar principalul obiectiv a fost sa nu mai avem jucatori accidentati. Am reusit acest lucru si acum ne gandim doar la meciul cu CSM Bucuresti de miercuri. Ei vin dupa o infrangere la Baia Mare este clar ca vor dori sa castige pentru a ramane in lupta pentru locul 1 in sezonul regulat. Si noi ne dorim foarte mult un succes la Bucuresti, care ne-ar garanta unul din primele doua locuri si implicit semifinala pe teren propriu. Asadar, mergem la Bucuresti cu incredere si ne dorim foarte mult victoria, mai ales si dupa meciul din Cupa, pe care l-am pierdut in fata lor”, a spus antrenorul echipei, Sosene Anesi.

Timisoara Saracens se afla deja pe drum spre Bucuresti, loc unde va ramane si dupa meciul de miercuri, pana vineri. Atunci echipa va merge direct la Constanta, unde joaca in penultima etapa a sezonului regulat contra celor de la Tomitanii Constanta.

CSM Bucuresti – Timisoara Saracens se joaca miercuri, 1 mai, de la ora 12, si va fi arbitrat de Cristian Serban, ajutat de Radu Petrescu si Victor Ionita. Partida se va putea vedea pe rugbytv