Jucatorul lui ACS Poli, Marko Marovic, dupa eliminarea din meciul cu Mediasul: ‘Le cer scuze colegilor si celor din staff’

Fundasul sarb a luat doua caronase galbene intr-un interval de doar 6 minute si si-a lasat echipa in zece, tocmai dupa ce Gaz Metan Medias reusise sa egaleze si cand mai era mai putin de un sfert de ora de joc.
A fost acel neplacut minut 77 cand am vrut sa lovesc mingea, am mers spre minge dar, din pacate, adversarul a ajuns inaintea mea. Meritat am primit cel de-al doilea cartonas galben… Pot sa spun ca in acel moment totul s-a naruit in mintea mea, am lasat echipa in inferioritate numerica, in zece oameni, la scorul de 1-1. Vreau sa le cer scuze pe aceasta cale colegilor de echipa si celor din staff-ul tehnic si vreau sa le multumesc ca prin aceasta victorie mi-au mai indulcit din amaraciune”, a spus Marko Marovici.
E greu sa explic cum am putut sa iau doua cartonase galbene unul dupa altu, pur si simplu asa e fotbalul, imprevizibil. Cu siguranta ca daca as fi stiut, nu as fi avut acea reactie. Mi-am dorit foarte mult sa castig si poate am cazut si in partea celalata din prea multa dorinta”, a adaugat fundasul stanga a evoluat in trecut pentru Gaz Metan Medias si  inaintea  meciului a anuntat ca are o motivatie speciala sa castige jocul cu fosta sa echipa: „In mod paradoxal, aavand in vedere cele intamplate, poate eu am fost cel care si-a dorit cel mai mult sa castige in partida de luni si am fost cel mai fericit jucator ca am reusit sa castigam. Asta in primul rand pentru ca am luat cele trei puncte dar si pentru ca Gaz Metan era fosta mea echipa”, a mai spus Marovic.