Noutati :

JOCURILE OLIMPICE LONDRA 2012: Vezi tot programul competitiilor sportive de la JO 2012 de la Londra, pe zile si ore!

26 iulie, 2012 - 02:57 PM
Autor: Anonim      
Categorie: EXTERN
0

Astepti cu nerabdare deschiderea Jocurilor Olimpice de la Londra? Vrei sa stii in fiecare zi ce competitii sunt?

Vezi aici intreg programul olimpiadei si calendarul probelor sportive din 27 iulie pana in 12 august, dupa ora Romaniei!

VINERI, 27 iulie

21.30 – Ceremonia de deschidere

Tir cu arcul

11.00 – Tur preliminar proba individuală şi proba pe echipe masculin

15.00 – Tur preliminar proba individuală şi proba pe echipe feminin

SAMBATA, 28 iulie

Canotaj

11.30 – Calificări dublu rame feminin, 4 rame feminin, 8+1 masculin, dublu rame masculin, patru rame masculin categoria uşoară, patru rame masculin, două rame masculin, individual masculin şi feminin.

Badminton

10.30 – Tur preliminar masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin, dublu mixt

Baschet feminin, tur preliminar:

11.00 – China – Republica Cehă (grupa A)

13.15 – Canada – Rusia (grupa B)

16.30 – Turcia – Angola (grupa A)

18.45 – Statele Unite ale Americii – Croaţia (grupa A)

22.00 – Brazilia – Franţa (grupa B)

00.15 – Australia – Marea Britanie (grupa B)

Volei pe plaja

11.00 – calificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – 16-imi de finală -56 de kilograme masculin

17.00 şi 00.00 – 16-imi de finală -75 de kilograme masculin

Ciclism pe sosea

12.00 – cursa masculină

Echitaţie

12.00 – prima manşă de dresaj din concursul complet individual şi pe echipe

Scrima

12.30 şi 19.00 – floretă individual feminin

Fotbal feminin, a doua etapa:

14.00 – Japonia – Suedia (grupa F) la Coventry

16.30 – Noua Zeelandă – Brazilia (grupa E) la Cardiff

16.45 – Canada – Africa de Sud (grupa F) la Coventry

19.00 – Statele Unite ale Americii – Columbia (grupa G) la Glasgow

19.15 – Marea Britanie – Camerun (grupa E) la Cardiff

21.45 – Franţa – Coreea de Nord (grupa G) la Glasgow

Gimnastica artistica

12.00 – calificări masculin

Haltere

16.30 – 48 de kilograme feminin

Handbal feminin, prima etapa:

11.30 – Rusia – Angola (grupa A)

13.15 – Spania – Coreea de Sud (grupa B)

16.30 – Croaţia – Brazilia (grupa A)

18.15 – Danemarca – Suedia (grupa B)

21.30 – Muntenegru – Marea Britanie (grupa A)

23.15 – Norvegia – Franţa (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – 60 de kilograme masculin şi 48 de kilograme feminin

Natatie

12.00 – serii 400 de metri mixt masculin, 100 de metri fluture feminin, 400 de metri liber masculin, 400 de metri mixt feminin, 100 de metri bras masculin, ştafeta 4×100 de metri liber feminin

21.30 – finală 400 de metri mixt masculin, semifinale 100 de metri fluture feminin, finală 400 de metri liber masculin, finală 400 de metri mixt feminin, semifinală 100 de metri bras masculin, finală ştafeta 4×100 de metri liber feminin.

Tenis

12.30 – primul tur simplu feminin şi masculin, dublu masculin şi feminin

Tenis de masa

11.00 – tur preliminar masculin şi feminin, primul tur simplu masculin şi feminin, turul doi simplu feminin

Tir

10.15 – 10 metri puşcă feminin

14.00 – 10 metri pistol masculin

Tir cu arcul

11.00 şi 17.00 proba pe echipe masculin

Volei feminin, prima etapa:

11.30 – Algeria – Japonia (grupa A)

13.30 – China – Serbia (grupa B)

16.45 – Marea Britanie – Rusia (grupa A)

18.45 – Italia – Republica Dominicană (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Coreea de Sud (grupa B)

00.00 – Brazilia – Turcia (grupa B)

DUMINICA, 29 iulie

Canotaj

11.30 – recalificări două rame masculin, patru rame masculin categorie uşoară, proba individuală masculin şi feminin, serii două rame categorie uşoară feminin, două rame categorie uşoară masculin, 8+1 feminin.

Badminton

10.30 – tur preliminar simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin, dublu mixt.

Baschet masculin, tur preliminar:

11.00 – Nigeria – Tunisia (grupa A)

13.15 – Brazilia – Australia (grupa B)

16.30 – Statele Unite ale Americii – Franţa (grupa A)

18.45 – Spania – China (grupa B)

22.00 – Rusia – Marea Britanie (grupa B)

00.15 – Argentina – Lituania (grupa B)

Volei pe plaja

11.00 – calificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – 16-imi de finală – 60 de kilograme masculin

17.00 şi 00.00 – 16-imi de finală -69 de kilograme masculin

Kaiac – canoe slalom

15.30 serii eliminatorii C1 şi K1 masculin

Ciclism pe sosea

14.00 – cursa feminină

Echitaţie

12.00 – a doua manşă de dresaj din cadrul concursului complet individual şi pe echipe

Scrima

12.30 şi 19.00 sabie individual masculin

Fotbal masculin, a doua etapa:

14.00 – Egipt – Noua Zeelandă (grupa C) la Manchester

16.30 – Mexic – Gabon (grupa B) la Coventry

17.00 – Brazilia – Belarus (grupa C) la Manchester

19.00 – Senegal – Uruguay (grupa A) la Londra

19.00 – Japonia – Maroc (grupa D) la Newcastle

19.15 – Coreea de Sud – Elveţia (grupa B) la Coventry

21.45 – Marea Britanie – Statele Unite ale Americii (grupa A) la Londra

21.45 – Spania – Honduras (grupa D) la Newcastle

Gimnastica artistica

11.30 – calificări feminin

Haltere

12.00 si 19.00 – 56 de kilograme masculin

14.30 si 17.30 – 53 de kilograme feminin

Handbal masculin, primul tur

11.30 – Islanda – Argentina (grupa A)

13.15 – Croaţia – Coreea de Sud (grupa B)

16.30 – Suedia – Tunisia (grupa A)

18.15 – Spania – Serbia (grupa B)

21.30 – Franta – Marea Britanie (grupa A)

23.15 – Ungaria – Danemarca (grupa B)

Hochei pe iarbă feminin, primul tur

10.30 – Noua Zeelandă – Australia (grupa B)

12.45 – Olanda – Belgia (grupa A)

14.45 – China – Coreea de Sud (grupa A)

18.00 – Argentina – Africa de Sud (grupa B)

21.00 – Marea Britanie – Japonia (grupa A)

23.15 – Germania – Statele Unite ale Americii (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – 66 de kilograme masculin, 52 de kilograme feminin

Natatie

12.00 – serii 100 de metri spate feminin, 200 de metri liber masculin, 100 de metri bras feminin, 100 de metri spate masculin, 400 de metri liber feminin, ştafeta 4×100 de metri masculin

21.30 – finală 100 de metri fluture feminin, semifinale 200 de metri liber masculin, semifinale 100 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri liber masculin, semifinale 100 de metri bras feminin, finală 100 de metri masculin, finală 4×100 de metri liber masculin, finală 400 de metri liber feminin.

Sarituri in apa

17.00 – trambulină 3 metri sincron feminin

Tenis

12.30 – primul tur simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin

Tenis de masa

11.00 – turul doi simplu masculin şi feminin

20.00 – turul trei simplu feminin

Tir

11.00 – 10 metri pistol feminin, talere feminin

Tir cu arcul

11.00 şi 17.00 – proba pe echipe feminină

Yachting

14.00 cursele 1 şi 2 Finn masculin, Star masculin, primul tur Eliott 6 metri feminin

Volei masculin, primul tur

11.30 – Marea Britanie – Bulgaria (grupa A)

13.30 – Rusia – Germania (grupa B)

16.45 – Australia – Argentina (grupa A)

18.45 – Statele Unite ale Americii – Serbia (grupa B)

22.00 – Italia – Polonia (grupa A)

00.00 – Brazilia – Tunisia (grupa B)

Polo masculin

Faza grupelor:

12.00 – Grecia – Croaţia (grupa A)

13.20 – Kazahstan – Spania (grupa A)

16.10 – Italia – Australia (grupa A)

17.30 – Ungaria – Serbia (grupa B)

20.20 – România – Marea Britanie (grupa B)

21.40 – Muntenegru – Statele Unite ale Americii (grupa B)

LUNI, 30 iulie

Canotaj – recalificări două rame feminin, patru vasle feminin, 8+1 masculin, patru vâsle masculin, două rame masculin, serii două rame feminin, patru rame masculin.

Badminton

10.30 – Tur preliminar simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin, dublu mixt

Baschet feminin, tur preliminar:

11.00 – Croaţia – China (grupa A)

13.15 – Cehia – Turcia (grupa A)

16.30 – Franţa – Australia (grupa B)

18.45 – Rusia – Brazilia (grupa B)

22.00 – Marea Britanie – Canada (grupa B)

00.15 – Angola – Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja

11.00 – calificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – 16-imi de finală -52 de kilograme masculin

16.45 şi 23.45 – 16-imi de finală -81 de kilograme masculin

Kaiac canoe slalom

15.30 – serii C2 masculin şi K1 feminin

Echitatie

14.30 – concursul individual şi pe echipe de cross-country

Scrimă

12.30 şi 20.00 spadă individual feminin

Gimnastică artistică

18.30 – concursul general pe echipe masculin

Haltere

12.00 şi 21.00 – 62 de kilograme masculin

14.30 şi 17.30 – 58 de kilograme feminin

Handbal feminin, primul tur:

11.30 – Angola – Croaţia (grupa A)

13.15 – Coreea de Sud – Danemarca (grupa B)

16.30 – Marea Britanie – Rusia (grupa A)

18.15 – Franţa – spania (grupa B)

21.30 – Brazilia – Muntenegru (grupa A)

23.15 – Suedia – Norvegia (grupa B)

Hochei pe iarbă masculin

Primul tur:

10.30 – Coreea de Sud – Noua Zeelandă (grupa B)

12.45 – Australia – Africa de Sud (grupa A)

15.45 – Spania – Pakistan (grupa A)

18.00 – Olanda – India (grupa B)

21.00 – Marea Britanie – Argentina (grupa A)

23.15 – Germania – Belgia (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – 73 de kilograme masculin, -57 kilograme feminin

Nataţie

12.00 – serii 200 de metri liber feminin, 200 de metri fluture masculin, 200 de metri mixt feminin

21.30 – semifinale 200 de metri liber feminin, finală 200 de metri liber masculin, finală 100 de metri spate feminin, finală 100 de metri masculin, finală 100 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri fluture masculin, semifinale 200 de metri mixt feminin.

Sărituri în apă

17.00 – platformă 10 metri sincron masculin

Tenis

13.30 – turul doi simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin.

Tenis de masă

12.00 – turul trei simplu masculin, turul patru simplu masculin şi feminin

Tir

11.00 – 10 metri puşcă masculin, calificări talere masculin

Tir cu arcul

11.00 – 32-imi şi 16-imi de finală proba individuală masculin şi feminin

Yachting

14.00 Cursele 1 şi 2 laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, cursele 3 şi 4 Finn masculin, Star masculin, prima rundă Eliott 6 metri feminin

Volei feminin

Primul tur

11.30 – China – Turcia (grupa B)

13.30 – Serbia – Coreea de Sud (grupa B)

16.45 – Republica Dominicană – Rusia (grupa A)

18.45 – Statele Unite ale Americii – Brazilia (grupa B)

22.00 – Italia – Japonia (grupa A)

00.00 – Marea Britanie – Algeria (grupa A)

Polo feminin

Faza grupelor:

16.10 – Spania – China (grupa A)

17.30 – Italia – Australia (grupa B)

20.20 – Marea Britanie – Rusia (grupa B)

21.40 – Ungaria – Statele Unite ale Americii (grupa A)

MARTI, 31 iulie

Canotaj

11.30 – semifinale individual masculin, recalificări două rame feminin, patru vâsle masculin, două vâsle categorie uşoară feminin, două rame categorie uşoară masculin, 8+1 fe,omom. sferturi de finală individual feminin, semifinale două rame masculin, patru vâsle categorie uşoară masculin.

Badminton

10.30 – tur preliminar simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin, dublu mixt.

Baschet masculin

Tur preliminar:

11.00 – China – Rusia (grupa B)

13.15 – Australia – Spania (grupa B)

16.30 – Lituania – Nigeria (grupa A)

18.45 – Marea Britanie – Brazilia (grupa B)

22.00 – Franţa – Argentina (grupa A)

00.15 – Tunisia – Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 – calificări masculin şi feminin.

Box

15.30 şi 22.30 – 16-imi de finală 49 de kilograme masculin

16.45 şi 23.45 – 16-imi de finală 64 de kilograme masculin

Kaiac Canoe slalom

15.30 – semifinale şi finale C1 masculin

Echitaţie

12.30 – sărituri peste obstacole individual şi pe echipe

Scrimă

12.30 şi 20.00 – floretă individual masculin

Fotbal feminin, etapa a treia:

16.30 – Japonia – Africa de Sud (grupa F) la Cardiff

16.30 – Canada – Suedia (grupa F) la Newcastle

19.15 – Statele Unite ale Americii – Coreea de Nord (grupa G) la Manchester

19.15 – Franţa – Columbia (grupa G) la Newcastle

21.45 – Noua Zeelandă – Camerun (grupa E) la Coventry

21.45 – Marea Britanie – Brazilia (grupa E) la Londra

Gimnastică artistică

18.30 – concursul general pe echipe feminin

Haltere

12.00 şi 21.00 – 69 de kilograme masculin

14.30 şi 17.30 – 63 de kilograme feminin.

Handbal masculin

Faza grupelor

11.30 – Tunisia – Islanda (grupa A)

13.15 – Coreea de Sud – Ungaria (grupa B)

16.30 – Marea Britanie – Suedia (grupa A)

18.15 – Serbia – Croaţia (grupa B)

21.30 – Danemarca – Spania (grupa B)

23.15 – Argentina – Franţa (grupa A)

Hochei pe iarbă feminin

Faza grupelor

10.30 – Olanda – Japonia (grupa A)

12.45 – Africa de Sud – Noua Zeelandă (grupa B)

15.45 – Belgia – China (grupa A)

18.00 – Marea Britanie – Coreea de Sud (grupa A)

21.00 – Argentina – Statele Unite ale Americii (grupa B)

23.15 – Germania – Australia (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – 81 de kilograme masculin şi 63 de kilograme feminin

Nataţie

12.00 – serii 100 de metri liber masculin, 200 de metri fluture feminin, 200 de metri bras masculin, ştafeta 4×200 de metri liber masculin

21.30 – semifinale 100 de metri liber masculin, finală 200 de metri liber feminin, finală 200 de metri fluture masculin, semifinale 200 de metri fluture feminin, semifinale 200 de metri bras masculin, finală 200 de metri mixt feminin, finală ştafeta 4×200 de metri liber masculin.

Sărituri în apă

17.00 – platformă 10 metri sincron feminin

Tenis

13.30 – turul doi simplu masculin şi feminin, (11h30/10h30) 2e tour simple messieurs et dames, quarts de finale double messieurs et dames

Tenis de masă

12.00 – sferturi de finală simplu feminin

18.00 – semifinale simplu feminin

22.00 – sferturi de finală simplu masculin

Tir

11.00 – talere masculin

Tir cu arcul

11.00 32-imi şi 16-imi de finală proba individuală masculin şi feminin

Yachting

14.00 – Cursele 1 şi 2 RS:X masculin şi feminin, cursele 3 şi 4 Laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, cursele 5 şi 6 Finn masculin, Star masculin, faza grupelor Eliott 6 metri feminin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 – Serbia – Tunisia (grupa B)

13.30 – Polonia – Bulgaria (grupa A)

16.45 – Italia – Argentina (grupa A)

18.45 – Statele Unite ale Americii – Germania (grupa B)

22.00 – Marea Britanie – Australia (grupa A)

00.00 – Brazilia – Rusia (grupa B)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 – Ungaria – Muntenegru (grupa B)

13.20 – Croaţia – Spania (grupa A)

16.10 – Australia – Kazahstan (grupa A)

17.30 – Grecia – Italia (grupa A)

20.20 – Serbia – Marea Britanie (grupa B)

21.40 – Statele Unite ale Americii – România (grupa B)

MIERCURI,  1 august

Canotaj

11.30 – semifinale individual masculin, dublu vâsle categorie uşoară masculin, finală două rame feminin, patru vâsle feminin, 8+1 masculin, semifinale patru vâsle masculin, dublu rame feminin

Badminton

11.00 – optimi de finală simplu masculin şi feminin, sferturi de finală dublu mixt şi feminin.

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 – Canada – Franţa (grupa B)

13.15 – China – Angola (grupa A)

16.30 – Australia – Brazilia (grupa B)

18.45 – Marea Britanie – Rusia (grupa B)

22.00 – Croaţia – Cehia (grupa A)

00.15 – Statele Unite ale Americii – Turcia (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 – calificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – optimi de finală -56 de kilograme masculin

16.30 şi 23.30 – optimi de finală -91 de kilograme masculin

17.30 şi 00.30 – optimi de finală +91 de kilograme masculin

Kaiac Canoe slalom

15.30 – semifinale şi finală K1 masculin

Ciclism pe şosea

14.30 – contratimp feminin

16.15 – contratimp masculin

Scrimă

11.00 şi 19.30 spadă individual masculin

15.10 şi 20.30 – sabie individual feminin

Fotbal masculin, faza grupelor

16.30 – Brazilia – Noua Zeelandă (grupa C) la Newcastle

16.30 – Egipt – Belarus (grupa C) la Glasgow

19.00 – Mexic – Elveţia (grupa B) la Cardiff

19.00 – Coreea de Sud – Gabon (grupa B) la Londra

19.00 – Japonia – Honduras (grupa D) la Coventry

19.00 – Spania – Maroc (grupa D) la Manchester

21.45 – Senegal – Emiratele Arabe Unite (grupa A) la Coventry

21.45 – Marea Britanie – Uruguay (grupa A) la Cardiff

Gimnastică artistică

18.30 – concursul individual compus masculin

Haltere

12.00 şi 21.00 – 77 de kilograme masculin

14.30 şi 17.30 – 69 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 Norvegia – Coreea de Sud (grupa B)

13.15 – Muntenegru – Angola (grupa A)

16.30 – Franţa – Suedia (grupa B)

18.15 – Marea Britanie – Brazilia (grupa A)

21.30 – Spania – Danemarca (grupa B)

23.15 – Rusia – Croaţia (grupa A)

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Spania – Australia (grupa A)

12.45 – Belgia – Olanda (grupa B)

15.45 – Noua Zeelandă – India (grupa B)

18.00 – Africa de Sud – Marea Britanie (grupa A)

21.00 – Pakistan – Argentina (grupa A)

23.15 – Coreea de sud – Germania (grupa B) (21h15/20h15)

Judo

11.30 şi 16.00 – 90 de kilograme masculin, -70 de kilograme feminin

Nataţie

12.00 – serii 100 de metri liber feminin, 300 de metri spate masculin, 200 de metri bras feminin, 200 de metri mixt masculin, ştafeta 4×200 de metri liber feminin

21.30 – finală 200 de metri bras masculin, semifinale 100 de metri liber feminin, semifinale 200 de metri spate masculin, finală 200 de metri fluture feminin, finală 100 de metri liber masculin, semifinale 200 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri mixt masculin, finală ştafetă 4×200 de metri liber feminin

Sărituri în apă

17.00 – trambulină 3 metri sincron masculin

Tenis

13.30 – tururile doi şi trei simplu masculin şi feminin, sferturi de finală dublu masculin şi feminin, primul tur dublu mixt

Tenis de masă

12.00 – sferturi de finală simplu masculin

16.30 – meciul pentru locul trei şi finala simplu feminin

Tir

11.00 – 25 de metri pistol feminin

Tir cu arcul

11.00 – 32-imi şi 16-imi de finală proba individuală masculin şi feminin.

Yachting

14.00 – cursele trei şi patru RX:X masculin şi feminin, cursele 5 şi 6 Laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, faza grupelor feminin

Volei feminin, faza grupelor

11.30 – Republica Dominicană – Japonia (grupa A)

13.30 – Algeria – Rusia (grupa A)

16.45 – Serbia – Turcia (grupa B)

18.45 – Marea Britanie – Italia (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – China (grupa B)

00.00 – Brazilia – Coreea de Sud (grupa B)

Polo feminin, faza grupelor

16.10 – Ungaria – China (grupa A)

17.30 – Italia – Rusia (grupa B)

20.20 – Spania – Statele Unite ale Americii (grupa A)

21.40 – Marea Britanie – Australia (grupa B).

JOI, 2 august

Canotaj

11.30 – semifinale invidiual feminin, finală două vâsle masculin, patru rame categorie uşoară masculin, semifinale patru rame masculin, două vâsle categorie uşoară feminin, două vâsle categorie uşoară, finală 8+1 feminin.

Badminton

11.00 – sferturi de finală masculin, simplu masculin şi feminin, semifinale dublu mixt şi dublu feminin

Baschet masculin, faza grupelor

11.00 – Franţa – Lituania (grupa A)

13.15 – Australia – China (grupa B)

16.30 – Argentina – Tunisia (grupa A)

18.45 – Brazilia – Rusia (grupa B)

22.00 – Spania – Marea Britanie (grupa B)

00.15 – Statele Unite ale Americii – Nigeria (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 – calificări masculin şi feminin

00.00 – recalificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – optimi de finală -60 de kilograme masculin

16.30 şi 23.30 – optimi de finală – 75 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

15.30 – semifinale şi finale C2 masculin, K1 feminin

Ciclism pe pistă

18.00 – viteză pe echipe masculin şi feminin, calificări urmărire pe echipe masculin

Echitaţie

13.00 – Grand Prix dresaj individual şi pe echipe

Scrimă

11.00 şi 20.00 – floretă pe echipe masculin

Gimnastică artistică

18.30 – concursul individual compus feminin

Handbal masculin, faza grupelor

11.30 – Spania – Coreea de Sud (grupa B)

13.15 – Franţa – Tunisia (grupa A)

16.30 – Croaţia – Ungaria (grupa B)

18.15 – Marea Britanie – Argentina (grupa A)

21.30 – Serbia – Danemarca (grupa B)

23.15 – Suedia – Islanda (grupa A)

Hochei pe iarbă feminin, faza grupelor

10.30 – Coreea de Sud – Japonia (grupa A)

12.45 – Australia – Statele Unite ale Americii (grupa B)

15.45 – China – Olanda (grupa A)

18.00 – Africa de Sud – Germania (grupa B)

21.00 – Belgia – Marea Britanie (grupa A)

23.15 – Noua Zeelandă – Argentina (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – 100 de kilograme masculin şi -78 de kiloframe feminin

Nataţie

12.00 – serii 50 de metri liber masculin, 800 de metri liber feminin, 100 de metri fluture masculin, 200 de metri spate feminin

21.30 – semifinale 50 de metri liber masculin, finală 200 de metri bras feminin, finală 200 de metri 200 de metri spate masculin, semifinale 200 de metri spate feminin, finală 200 de metri mixt masculin, finală 100 de metri liber feminin, semifinale 100 de metri fluture masculin

Tenis

13.30 – sferturi de finală masculin şi feminin, semifinale dublu masculin şi feminin, sferturi de finală dublu mixt

Tenis de masă

12.00 – semifinale simplu masculin

16.30 – meci pentru locul trei şi finala de simplu masculin

Tir

11.00 şi 17.00 – dublu talere masculin

12.30 – calificări 25 de metri pistol viteză

Tir cu arcul

11.00 şi 16.00 – finală proba individuală feminin

Yachting

14.00 cursele 1 şi 2 470 masculin, cursele 5 şi 6 RX:X masculin şi feminin, cursele 7 şi 8 finn masculin, Star masculin, 49er masculin, primul tur Eliott 6 metri feminin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 – Serbia – Germania (grupa B)

13.30 – Australia – Bulgaria (grupa A)

16.45 – Polonia – Argentina (grupa A)

22.00 – Brazilia – Statele Unite ale Americii (grupa B)

00.00 – Marea Britanie – Italia (grupa A)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 – Spania – Australia (grupa A)

13.20 – Kazahstan – Grecia (grupa A)

16.10 – Muntenegru – Serbia (grupa B)

17.30 – România – Ungaria (grupa B)

20.20 – Marea Britanie – Statele Unite ale Americii (grupa B)

21.40 – Italia – Croaţia (grupa A)

VINERI, 3 august

Atletism

12.00 – aruncarea greutăţii masculin – calificări

12.05 – heptatlon – 100 de metri garduri

12.25 – triplu salt feminin – calificări

12.40 – 100 de metri feminin – primul tur

13.15 – 400 de metri garduri masculin – primul tur

13.15 – heptatlon – săritura în înăţime

13.20 – aruncarea ciocanului masculin – calificări

14.00 – 400 de metri feminin – primul tur

14.45 – aruncarea ciocanului masculin – calificări

15.00 – 3.000 de metri obstacole masculin – primul tur

20.05 – 100 de metri feminin – primul tur

21.10 – aruncarea discului feminin – calificări

21.50 – săritura în lungime masculin – calificări

22.05 – 1.500 de metri masculin – primul tur

22.30 – aruncarea greutăţii masculin – finală

22.35 – aruncarea discului feminin – calificări

22.45 – heptatlon – 200 de metri

23.25 – 10.000 de metri feminin – finală

Canotaj

11.30 – finală individual masculin, patru vâsle masculin, două rame masculin, două vâsle feminin

Badminton

11.00 – semifinale simplu feminin, meci pentru locul trei dublu mixt

15.30 – finală dublu mixt, semifinale simplu masculin

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 – Angola – Croaţia (grupa A)

13.15 – Rusia – Australia (grupa B)

16.30 – Brazilia – Canada (grupa B)

18.45 – Turcia – China (grupa A)

22.00 – Franţa – Marea Britanie (grupa B)

00.15 – Cehia – Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 – optimi de finală masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – optimi de finală -52 de kilograme masculin

16.30 şi 23.30 – optimi de finală -69 de kilograme masculin

Ciclism pe pistă

18.00 – keirin feminin, urmărire pe echipe masculin, calificări urmărire pe echipe feminin

Echitaţie

13.00 – Grand Prix dresaj individual şi pe echipe

Scrimă

12.30 şi 20.00 – sabie echipe masculin

Fotbal feminin

Sferturi de finală

14.00 – F1 – G2 la Glasgow

16.30 – G1 – E3 la Newcastle

19.00 – E2 – F2 la Cardiff

21.30 – E1 – F3/G3 la Coventry

Haltere

12.00 şi 21.00 – 85 de kilograme masculin

14.30 şi 17.30 – 75 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 – Angola – Marea Britanie (grupa A)

13.15 – Coreea de Sud – Franţa (grupa B)

16.30 – Croaţia – Muntenegru (grupa A)

18.15 – Rusia – Brazilia (grupa A)

21.30 – Spania – Suedia (grupa B)

23.15 – Danemarca – Norvegia (grupa B)

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Australia – Argentina (grupa A)

12.45 – Olanda – Noua Zeelandă (grupa B)

15.45 – Germania – India (grupa B)

18.00 – Marea Britanie – Pakistan (grupa A)

21.00 – Africa de Sud – Spania (grupa A)

23.15 – Belgia – Coreea de Sud (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 – +100 de kilograme masculin, +78 de kilograme feminin

Nataţie

12.00 – serii 50 de metri liber feminin, 1.500 de metri liber masculin, ştafetă 4×100 de metri mixt feminin, ştafetă 4×100 de metri mixt masculin

21.30 – finală 200 de metri spate feminin, finală 100 de metri fluture masculin, finală 800 de metri liber feminin, finală 40 de metri liber masculin, semifinală 50 de metri liber feminin.

Sărituri în apă

16.30 – serii trambulină 3 metri feminin

Trambulină

16.00 – proba masculină Tenis- 15.00 semifinale simplu masculin şi feminin, semifinale dublu mixt

Tenis de masă

12.00 – primul tur pe echipe masculin şi feminin

Tir

11.00 – 50 de metri puşcă poziţia culcat, 25 de metri pistol viteză masculin

Tir cu arcul

11.00 şi 16.00 – finală proba invididuală masculin

Yachting

14.00 – cursele 1 şi 2 470 feminin, cursele 3 şi 4 470 macsulin, cursele 7 şi 8 Laser masculin, Laser feminin, cursele 9 şi 10 Finn masculin, Star masculin, cursele 9, 10 şi 11 49er masculin.

Volei feminin, faza grupelor

11.30 – Brazilia – China (grupa B)

13.30 – Japonia – Rusia (grupa A)

16.45 – Turcia – Coreea de Sud (grupa B)

18.45 – Marea Britanie – Republica Dominicană (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Serbia (grupa B)

00.00 – Algeria – Italia (grupa A)

Polo feminin, faza grupelor

16.10 – Spania – Ungaria (grupa A)

17.30 – Rusia – Australia (grupa B)

20.20 – Marea Britanie – Italia (grupa B)

21.40 – China – Statele Unite ale Americii (grupa A)

SAMBATA, 4 august

Atletism

12.00 – 100 metri masculin – tur preliminar

12.05 – heptatlon – săritura în lungime

12.20 – săritura cu prăjina feminin – calificări

12.35 – 400 de metri masculin – primul tur

13.35 – 3.000 de metri garduri feminin – primul tur

13.40 – heptatlon – aruncarea suliţei

14.30 – 100 de metri masculin – primul tur

14.55 – heptalton – aruncarea suliţei

19.00 – 20 de kilometri marş masculin

21.00 – 400 de metri garduri masculin – semifinale

21.30 – aruncarea discului feminin – finală

21.35 – 100 de metri feminin – semifinale

21.55 – săritura în lungime masculin – finală

22.05 – 400 de metri feminin – semifinale

22.35 – heptatlon – 800 de metri

23.15 – 10.000 de metri masculin – finală

23.55 – 100 de metri feminin – finală

Canotaj

11.30 – finală individual feminin, două vâsle categorie uşoară masculin, două rame categorie uşoară feminin, patru vâsle masculin.

Badminton

11.00 – semifinale dublu masculin, meci pentru locul trei feminin

15.30 – finală dublu feminin, meci pentru locul trei simplu feminin, finală simplu feminin

Baschet masculin, faza grupelor

11.00 – Tunisia – Franţa (grupa A)

13.15 – Rusia – Spania (grupa B)

16.30 – Lituania – Statele Unite ale Americii (grupa A)

18.45 – China – Brazilia (grupa B)

22.00 – Marea Britanie – Australia (grupa B)

00.15 – Nigeria – Argentina (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 – optimi de finală masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 – optimi de finală -49 de kilograme masculin

16.30 şi 23.30 – optimi de finală -64 de kilograme masculin

17.30 şi 00.30 – optimi de finală -81 de kilograme masculin

Ciclism pe pistă

12.00 – calificări, 16-imi şi optimi de finală viteză masculin, omnium masculin (tur sansat, cursa pe puncte, cursa eliminatorie ), primul tur şi finale urmărire pe echipe feminin.

Echitaţie

12.30 – proba calificantă de sărituri pentru echipe individual şi pe echipe

Scrimă

11.00 şi 20.00 – spadă pe echipe feminin

Fotbal masculin, sferturi de finală

14.00 – D1 – C2 la Manchester

16.30 – B1 – A2 la Londra

19.00 – C1 – D2 la Newcastle

21.30 – A1 – B2 la Cardiff

Haltere

17.30 şi 21.00 – 94 de kilograme masculin

Handbal masculin, faza grupelor

11.30 – Tunisia – Marea Britanie (grupa A)

13.15 – Coree de Sud – Serbia (grupa B)

16.30 – Suedia – Argentina (grupa A)

18.15 – Croaţia – Danemarca (grupa B)

21.30 – Islanda – Franţa (grupa A)

23.15 – Ungaria – Spania (grupa B)

Hochei pe iarbă feminin, faza grupelor

10.30 – Australia – Africa de Sud (grupa B)

12.45 – Olanda – Coreea de Sud (grupa A)

15.45 – Japonia – Belgia (grupa A)

18.00 – China – Marea Britanie (grupa A)

21.00 – Statele Unite ale Americii – Noua Zeelandă (grupa B)

23.15 – Germania – Argentina (grupa B)

Nataţie

21.30 – finală 50 de metri liber feminin, finală 1.500 de metri liber masculin, finală ştafetă 4×100 de metri mixt feminin, finală ştafetă 4×100 de metri mixt masculin

Sărituri în apă

16.30 – semifinală trambulină 3 metri feminin

Tenis

14.00 – meci pentru locul trei dublu masculin, simplu masculin, dublu mixt

16.00 – finale dublu masculin şi simplu feminin

Tenis de masă

12.00 – primul tur pe echipe masculin

16.30 şi 21.00 – sferturi de finală pe echipe feminin

Tir

11.00 – 50 de metri trei poziţii puşcă feminin, dublu talere feminin

Trambulină

16.00 – proba feminină

Triatlon

11.00 – proba feminină

Yachting

14.00 – cursele 3 şi 4 470 feminin, cursele 5 şi 6 470 masculin, cursele 7 şi 8 RX:X masculin şi feminin, cursele 9 şi 10 Laser masculin, Laser radial feminin, primul tur Elliott 6 metri feminin.

Volei masculin, faza grupelor

11.30 – Germania – Tunisia (grupa B)

13.30 – Marea Britanie – Polonia (grupa A)

16.45 – Australia – Italia (grupa A)

18.45 – Rusia – Statele Unite ale Americii (grupa B)

22.00 – Argentina – Bulgaria (grupa A)

00.00 – Brazilia – Serbia (grupa B)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 – Muntenegru – România (grupa B)

13.20 – Croaţia – Australia (grupa A)

16.10 – Grecia – Spania (grupa A)

17.30 – Italia – Kazahstan (grupa A)

20.20 – Ungaria – Marea Britanie

21.40 – Serbia – Statele Unite ale Americii (grupa B)

DUMINICA, 5 august

Atletism

13.00 – maraton feminin

21.00 – 400 de metri garduri feminin – primul tur

21.05 – săritura în înălţime masculin – calificări

21.35 – triplu salt feminin – finală

21.45 – 100 de metri masculin – semifinale

22.15 – 1.500 de metri masculin – semifinale

22.20 – aruncarea ciocanului masculin – finală

22.40 – 400 de metri masculin – semifinale

23.10 – 400 de metri feminin – finală

23.25 – 3.000 de metri obstacole masculin – finală

23.50 – 100 de metri masculin – finală.

Badminton

11.00 – meci pentru locul trei la simplu masculin, dublu masculin

14.00 – finală simplu masculin, dublu masculin

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 – Franţa – Rusia (grupa B)

13.15 – Angola – Cehia (grupa A)

16.30 – Canada – Australia (grupa B)

18.45 – China – Statele Unite ale Americii (grupa A)

22.00 – Croaţia – Turcia (grupa A)

00.15 – Marea Britanie – Brazilia (grupa B)

Volei pe plajă

20.00 – sferturi de finală feminin

Box

15.30 – optimi de finală -51 de kilograme feminin, -60 de kilograme feminin, -75 de kilograme feminin

22.30 – sferturi de finală -56 de kilograme masculin, -91 de kilograme masculin

Ciclism pe pistă

12.00 – Omnium masculin (urmărire individuală, scratch, contratimp), calificări, 16-imi şi optimi de finală viteză feminin, sferturi de finală viteză masculin.

Echitaţie

13.00 – a doua rundă calificantă de salt peste obstacole individual, prima manşă finală de sărituri peste obstacole pe echipe

Scrimă

11.00 şi 20.00 – floretă pe echipe masculin

Gimnastică artistică

16.00 – finala pe aparate – sol masculin, sărituri feminin, cal cu mânere masculin

Haltere

17.30 – +75 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 – Suedia – Coreea de Sud (grupa B)

13.15 – Brazilia – Angola (grupa A)

16.30 – Muntenegru – Rusia (grupa A)

18.15 – Croaţia – Marea Britanie (grupa A)

21.30 – Norvegia – Spania (grupa B)

23.15 – Danemarca – Franţa (grupa B)

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Noua Zeelandă – Belgia (grupa B)

12.45 – Pakistan – Africa de Sud (grupa A)

15.45 – India – Coreea de Sud (grupa B)

18.00 – Olanda – Germania (grupa B)

21.00 – Marea Britanie – Australia (grupa A)

23.15 – Argentina – Spania (grupa A)

Lupte greco-romane

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme

Înot sincron

17.00 – calificări duo (program tehnic)

Sărituri în apă

21.00 – finală trambulină trei metri feminin

Tenis

14.00 – meci pentru locul trei simplu masculin, dublu feminin, finală dublu mixt

16.00 – finală simplu masculin, dublu feminin

Tenis de masă

12.00 – sferturi de finală pe echipe masculin

21.00 – semifinale pe echipe feminin

Tir

11.00 – 50 de metri pistol liber masculin, calificări talere masculin

Yachting

14.00 – cursele 5 şi 6 470 feminin, cursele 9 şi 10 RS:X masculin şi feminin, cursele 12 şi 13 49er masculin

15.00 – finală Star masculin

16.00 – finală Finn masculin

Volei feminin, faza grupelor

11.30 – Algeria – Republica dominicană (grupa A)

13.30 – China – Coreea de Sud (grupa B)

16.45 – Marea Britanie – Japonia (grupa A)

18.45 – Italia – Rusia (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Turcia (grupa B)

00.00 – Brazilia – Serbia (grupa B)

Polo feminin, sferturi de finală

16.50 – 2A – 3B

18.10 – 3A – 2B

21.00 – 1A – 4B

22.20 – 4A – 1B

LUNI, 6 august

Atletism

12.00 – aruncarea discului masculin – calificări

12.05 – 100 de metri garduri – primul tur

12.45 – aruncarea greutăţii feminin – calificări

12.50 – 800 de metri masculin – primul tur

13.45 – 1.500 de metri feminin – primul tur

21.00 – săritura cu prăjina feminin – finală

21.15 – aruncarea greutăţii feminin – finală

21.20 – 200 de metri feminin – primul tur

22.15 – 400 de metri garduri feminin – semifinale

22.45 – 400 de metri garduri masculin – finală

23.05 – 3.000 de metri obstacole feminin – finală

23.30 – 400 de metri masculin – finală.

Baschet masculin, faza grupelor

11.00 – Australia – Rusia (grupa B)

13.15 – Tunisia – Lituania (grupa A)

16.30 – Franţa – Nigeria (grupa A)

18.45 – Marea Britanie – China (grupa B)

22.00 – Spania – Brazilia (grupa B)

00.15 – Argentina – Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plajă

20.00 – sferturi de finală masculin

Box

15.30 – sferturi de finală -51 de kilograme, -60 de kilograme, -75 de kilograme feminin

22.30 – sferturi de finală -60 de kilograme, -75 de kilograme, +91 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 – serii şi semifinale K1 1.000 de metri masculin, C1 1.000 de metri masculin, K2 1.000 de metri masculin, K4 500 de metri feminin

Ciclism pe pistă

18.00 – semifinale şi finale viteză masculin, Omnium feminin (tur lansat, cursă pe puncte, cursă eliminatorie), sferturi de finală viteză feminin

Echitaţie

16.00 – a treia probă calificantă de salt peste obstacole individual, a doua manşă a finale de salt peste obstacole pe echipe

Fotbal feminin, semifinale

19.00 – F1/G2 – E2/F2 la Londra

21.45 – E1/F3 sau G3 – G1/E3 sau F3 la Manchester

Gimnastică artistică

16.00 – finala pe aparate: inele masculin, paralele feminin, sărituri masculin

Haltere

17.30 – 105 kilograme masculin

Handbal masculin, faza grupelor

11.30 – Ungaria – Serbia (grupa B)

13.15 – Argentina – Tunisia (grupa A)

16.30 – Danemarca – Coreea de Sud (grupa B)

18.15 – Islanda – Marea Britanie (grupa A)

21.30 – Spania – Croaţia (grupa B)

23.15 – Franţa – Suedia (grupa A)

Hochei pe iarbă feminin, faza grupelor

10.30 – Noua Zeelandă – Germania (grupa B)

12.45 – Statele Unite ale Americii – Africa de Sud (grupa B)

15.45 – Japonia – China (grupa A)

18.00 – Coreea de Sud – Belgia (grupa A)

21.00 – Marea Britanie – Olanda (grupa A)

23.15 – Argentina – Australia (grupa B)

Lupte greco-romane

15.00 – 60 de kilograme, 84 de kilograme, 120 de kilograme

Înot sincron

17.00 – calificări duo (program liber)

Sărituri în apă

21.00 – serii trambulină trei metri masculin

Tenis de masă

12.00 – semifinale pe echipe feminin

16.30 şi 21.00 – semifinale pe echipe masculin

Tir

11.00 – Puşcă trei poziţii 50 de metri masculin, talere masculin

Yachting

14.00 – cursele 7 şi 8 470 masculin, cursele 14 şi 15 49er

15.00 – finală Laser radial feminin

16.00 – finală Laser maculin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 – Australia – Polonia (grupa A)

13.30 – Rusia – Serbia (grupa B)

16.45 – Italia – Bulgaria (grupa A)

18.45 – Marea Britanie – Argentina (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Tunisia (grupa B)

00.00 – Brazilia – Germania (grupa B)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 – Kazahstan – Croaţia (grupa A)

13.20 – Grecia – Australia (grupa A)

16.10 – România – Serbia (grupa B)

17.30 – Ungaria – Statele Unite ale Americii (grupa B)

20.20 – Marea Britanie – Muntenegru (grupa B)

21.40 – Spania – Italia (grupa A).

MARTI, 7 august

Atletism

12.00 – aruncarea suliţei feminin – calificări

12.10 – 110 metri garduri – primul tur

12.45 – triplu salt masculin – calificări

12.55 – 5.000 de metri feminin – primul tur

13.50 – 200 de metri masculin – primul tur

21.00 – săritura în înălţime masculin – finală

21.05 – săritura în lungime feminin – calificări

21.15 – 100 de metri garduri feminin – semifinale

21.45 – aruncarea discului masculin – finală

21.55 – 800 de metri masculin – semifinale

22.25 – 200 de metri feminin – semifinale

23.00 – 100 de metri garduri feminin – finală

23.15 – 1.500 de metri masculin – finală

Baschet feminin

16.00 – sferturi de finală

18.15 – sferturi de finală

22.00 – sferturi de finală

00.15 – sferturi de finală

Volei pe plajă

19.00 şi 23.00 – semifinale masculin şi feminin

Box

22.30 – sferturi de finală -52 de kilograme masculin

23.30 – sferturi de finală -69 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 – serii şi semifinale K4 1.000 de metri, C2 1.000 de meri, K1 500 de metri feminin , K2 500 de metri feminin

Ciclism pe pistă

12.00 – keirin masculin, omnium feminin (cursa individuală, scratch), semifinale şi finale viteză feminin

Echitaţie

12.00 – Grand Prix special dresaj individual

Fotbal masculin, semifinale

19.00 – B1/A2 – D1/C2 la Londra

21.45 – A1/B2 – C1/D2 la Manchester

Gimnastică artistică

16.00 – finale pe aparate: paralele masculin, bârnă, bară fixă masculin, sol feminin

Haltere

17.30 – +105 kilograme masculin

Handbal feminin

12.00 – sferturi de finală

15.30 – sferturi de finală

19.00 – sferturi de finală

22.30 – sferturi de finală

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Coreea de Sud – Olanda (grupa B)

12.45 – Australia – Pakistan (grupa A)

15.45 – Argentina – Africa de Sud (grupa A)

18.00 – India – Belgia (grupa B)

21.00 – Spania – Marea Britanie (grupa A)

23.15 – Germania – Noua Zeelandă (grupa B)

Lupte greco-romane

15.00 – 66 de kilograme, 96 de kilograme

Înot sincron

17.00 – finală duo

Sărituri în apă

12.00 – semifinale trambulină trei metri masculin

21.00 – finală trambulină trei metri masculin

Tenis de masă

13.00 – meci pentru locul trei pe echipe feminin

17.30 – finala pe echipe feminin

Triatlon

13.30 – proba masculină

Yachting

14.00 – sferturi de finală Elliott 6 metri feminin, cursele 7 şi 8 470 feminin, cursele 9 şi 10 470 masculin

15.00 – finală RS:X masculin

16.00 – finală RS:X feminin

Volei feminin

15.00 – sfert de finală

17.00 – sfert de finală

21.00 – sfert de finală

23.00 – sfert de finală

Polo feminin

grupe semifinale

16.10 – învinsa meciului 2A/B – învinsa meciului 4A/1B

17.30 – învingătoarea 2A/3B – învingătoarea 4A/1B

20.20 – învinsa 3A/2B – învinsa 1A/4B

21.40 – învingătoarea 3A/2B – învingătoarea 1A/4B

MIERCURI, 8 august

Atletism

12.00 – săritura cu prăjina masculin – calificări

12.00 – aruncarea ciocanului feminin – calificări

12.10 – decatlon – 100 de metri

12.45 – 5.000 de metri masculin – primul tur

13.10 – decatlon – săritura în lungime

13.35 – 800 de metri feminin – primul tur

14.50 – decatlon – aruncarea greutăţii

21.05 – aruncarea suliţei masculin – calificări

21.15 – 110 metri garduri – semifinale

21.45 – 1.500 de metri – semifinale

22.05 – săritura în lungime feminin – finală

22.10 – 200 de metri masculin – semifinale

22.45 – 400 de metri garduri feminin – finală

23.00 – 200 de metri feminin – finală

23.15 – 110 metri garduri – finală

23.30 – decatlon – 400 de metri

Baschet masculin

16.00 – sfert de finală

18.15 – sfert de finală

22.00 – sfert de finală

00.15 – sfert de finală

Volei pe plajă

21.00 – meci pentru locul trei feminin

23.00 – finală feminin

Box

15.30 – semifinale – 51 de kilograme, – 60 de kilograme, – 75 de kilograme feminin

22.30 – sferturi de finală – 49 de kilograme, – 64 de kilograme, – 81 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 – finală K1 1.000 de metri masculin, C1 1.000 de metri masculin, K2 1.000 de metri masculin, K4 500 de metri feminin

Ciclism BMX

17.00 – calificări masculin şi feminin

Echitaţie

14.00 – finală salt peste obstacole individual

Handbal masculin

13.00 – sfert de finală

16.30 – sfert de finală

20.00 – sfert de finală

23.30 – sfert de finală

Hochei pe iarbă feminin

10.30 – meci pentru locul 9

13.30 -meci pentru locul 7

16.30 – semifinală A1 – B2

22.00 – semifinală B2 – A1

Lupte libere

15.00 – 48 de kilograme, 63 de kilograme feminin

Sărituri în apă

21.00 – serii platformă 10 metri individual feminin

Taekwondo

11.00 – 49 de kilograme feminin, -58 de kilograme masculin

Tenis de masă

13.00 – meci pentru locul trei pe echipe masculin

17.30 – finala pe echipe masculin

Yachting

14.00 – sferturi de finală Elliott 6 metri feminin, cursele 9 şi 10 470 feminin

15.00 – finală 49er masculin

Volei masculin

16.00 – sfert de finală

18.00 – sfert de finală

21.30 – sfert de finală

23.30 – sfert de finală

Polo masculin

sferturi de finală

16.30 – 1A – 4B

17.50 – 2A – 3B

20.40 – 3A – 2B

22.00 – 4A – 1B

JOI, 9 august

Atletism

11.00 – decatlon – 110 metri garduri

12.30 – înălţime feminin – calificări

11.55 – decatlon – aruncarea discului

13.35 – ştafetă 4×400 de metri masculin – primul tur

14.55 – decatlon – săritura cu prăjina

20.30 – decatlon – aruncarea suliţei

21.20 – triplu salt masculin – finală

21.30 – 800 de metri feminin – semifinale

22.00 – 800 de metri masculin – finală

22.20 – ştafetă 4×100 de metri feminin – primul tur

22.55 – 200 de metri masculin – finală

23.00 – aruncarea suliţei feminin – finală

23.20 – decatlon – 1.500 de metri

Baschet feminin

19.00 – semifinală

23.00 – semifinală

Volei pe plajă

21.00 – meci pentru locul trei masculin

23.00 – finala masculină

Box

18.30 – finale -51 de kilograme, -60 de kilograme, -75 de kilograme

Kaiac canoe

11.30 – finale C2 1.000 de metri masculin, K4 1.000 de metri masculin, K1 500 de metri feminin, K2 500 de metri feminin

Ciclism BMX

17.00 – sferturi de finală masculin

Echitaţie

14.30 – Grand Prix liber dresaj individual

Fotbal feminin

15.00 – meci pentru locul trei la Coventry

21.45 – finala la Londra

Gimnastică ritmică

14.00 – calificări concurs individual şi ansamblu

Handbal feminin

19.00 – semifinală

22.30 – semifinală

Hochei pe iarbă masculin

10.30 – meci pentru locul 9

13.30 – meci pentru locul 7

17.30 – semifinală A1 – B2

22.00 – semifinală B1 – A2

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 72 de kilograme feminin

Nataţie

14.00 – maraton 10 kilometri feminin

Înot sincron

17.00 – programul tehnic pe echipe

Sărituri în apă

12.00 – semifinale platformă 10 metri individual feminin

21.00 – finală platformă 10 metri individual feminin

Taekwondo

11.00 – 57 de kilograme feminin, -68 de kilograme masculin

Yachting

15.00 – finală 470 masculin

Volei feminin

17.00 – semifinală

21.30 – semifinală

Polo feminin

16.30 – meci pentru locul 7

17.50 – meci pentru locul 5

20.40 – meci pentru locul trei

22.00 – finală

VINERI, 10 august

Atletism

21.00 – săritura cu prăjina masculin – finală

21.10 – ştafetă 4×400 de metri feminin – primul tur

21.35 – aruncarea ciocanului masculin – final

21.45 – ştafetă 4×100 de metri masculin – primul tur

22.05 – 5.000 de metri feminin – finală

22.40 – ştafetă 4×100 de metri feminin – finală

22.55 – 1.500 de metri feminin – finală

23.20 – ştafetă 4×400 de metri masculin – finală

Baschet masculin

19.00 – semifinală

23.00 – semifinală

Box

15.30 – semifinale – 49 de kilograme, – 56 de kilograme, – 64 de kilograme, – 75 de kilograme, – 91 de kilograme masculin

22.30 – semifinale – 52 de kilograme, – 60 de kilograme, – 69 de kilograme, – 81 de kilograme, + 91 de kilograme masculin

Kaiac canoe

11.30 – serii şi semifinale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Ciclism BMX

17.00 – semifinale masculin şi feminin

18.30 – finale masculin şi feminin

Fotbal masculin

21.45 – meci pentru locul trei la Cardiff

Gimnastică ritmică

14.00 – calificări concurs individual şi ansamblu

Handbal masculin

19.00 – semifinală

22.30 – semifinală

Hochei pe iarbă feminin

10.30 – meci pentru locul 11

13.30 – meci pentru locul 5

17.30 – meci pentru locul 3

22.00 – finală

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme masculin

Nataţie

14.00 – maraton 10 kilometri masculin

Înot sincron

17.00 – finală pe echipe (program liber)

Sărituri în apă

21.00 – serii platformă 10 metri individual masculin

Taekwondo

11.00 – 67 de kilograme feminin, -80 de kilograme masculin

Yachting

14.00 – semifinale Elliott 6 metri feminin

15.00 – finală 470 feminin

Volei masculin

17.00 – semifinală

21.30 – semifinală

Polo masculin

grupa semifinală

16.20 – meci de clasament

17.40 – semifinală

20.30 – meci de clasament

21.50 – semifinală

SAMBATA, 11 august

Atletism

11.00 – 50 de kilometri maş masculin

19.00 – 20 de kilometri marş feminin

21.00 – săritura în înălţime feminin – finală

21.20 – aruncarea suliţei masculin – finală

21.30 – 5.000 de metri masculin – finală

22.00 – 800 de metri feminin – finală

22.25 – ştafetă 4×400 de metri feminin – finală

23.00 – ştafetă 4×100 de metri masculin – finală

Baschet

19.00 – meci pentru locul trei feminin

23.00 – finala feminină

Box

22.30 – 49 de kilograme, -56 de kilograme, -64 de kilograme, -75 de kilograme, -91 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

10.30 – finale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Mountain-bike

14.30 – proba feminină

Fotbal masculin

17.00 – finala la Londra

Gimnastică ritmică

14.00 – finala individual compus

Handbal feminin

19.00 – meci pentru locul trei

22.30 – finală

Hochei pe iarbă masculin

10.30 – meci pentru locul 11

13.30 – meci pentru locul 5

17.30 – meci pentru locul 3

22.00 – finală

Lupte libere

15.00 – 60 de kilograme, 84 de kilograme, 120 de kilograme masculin

Pentatlon modern

10.45 – proba masculină

Sărituri în apă

12.00 – semifinale platformă 10 metri individual masculin

21.00 – finală platformă 10 metri individual masculin

Taekwondo

11.00 – + 67 de kilograme feminin, + 80 de kilograme masculin

Yachting

14.00 – finală Elliott 6 metri feminin

Volei feminin

13.30 – meci pentru locul trei

20.30 – finală

DUMINICA, 12 august

Atletism

13.00 – maraton masculin

Baschet

13.00 – meci pentru locul trei masculin

17.00 – finala masculină

Box

15.30 – finale -52 de kilograme, -60 de kilograme, -69 de kilograme, -81 de kilograme, +91 de kilograme masculin

Mountain-bike

15.30 – proba masculină

Gimnastică ritmică

15.30 – finale pe aparate

Handbal masculin

13.00 – meci pentru locul trei

17.00 – finala

Lupte libere

10.30 – 66 de kilograme, 96 de kilograme masculin

Pentatlon modern

10.00 – proba feminină

Volei masculin

11.30 – meci pentru locul trei

15.00 – finala

Polo masculin

12.20 – meci pentru locul 7

13.40 – meci pentru locul 5

16.30 – meci pentru locul 3

17.50 – finala

21.30 – ceremonia de închidere.

 

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor