Informatica Timisoara invinsa clar de campioana en-titre. Timisorenii la cel mai dur esec al sezonului

TIMISOARA. Informatica Timisoara a pierdut fara drept de apel primul meci din play-off-ul Ligii nationale de fotbal in sala pe terenul campioanei Imperial Wet Miercurea Ciuc.

Partida din Ardeal a fost una fara istoric, dominata de la un capat la celalalt de gazde. La capatul primei reprize Imperial Wet conducea cu 3-0, dupa reusitele semnate de Hadnagy, Covaci si fostul timisorean Savio.

Ciucanii au continuat spectacolul si in partea a doua a jocului. Covaci a reusit dubla dupa aproape 3 minute, iar Levente Tanko a dus scorul la 5-0. Ultimele 3 goluri ale intalnirii au apartinut unor fotbalsiti care au imbracat in trecut tricoul Informaticii. Robert Matei a dus rezultatul la scor de tenis, Deco a facut 7-0, pentru ca Savio sa reuseasca dubla si sa inchida in acelasi timp tabela la 8-0.

Banatenii sunt la al doilea meci din acest sezon in care incaseaza 8 goluri, dupa cel din din etapa a IV-a de pe terenul lui United Galati. Diferenta dintre cele doua partide este ca in cea de la malul Dunarii timisorenii au si inscris un gol.

In runda viitoare Informatica Timisoara va juca pe teren propriu in compania Dunarii Calarasi, formatie invinsa si ea in runda de deschidere, 6-3 in fata lui United Galati.