Informatica Timisoara, al 10-lea succes, din 11 posibile

TIMISOARA. Au muncit din greu pentru o noua victorie meritata. Informatica Timisoara continua sa impresioneze la primul an de la (re)lansare. Elevii antrenorului-jucator Robert Lupu s-au impus pe terenul incomodei Spicom Sf. Gheorghe cu 3-1 (1-1).

Desi parea ca va fi un meci usor, Calugareanu a deschis scorul inca din secunda 44, banatenii au luptat din greu pentru victorie. Formatia din Covasna a egalat pana la pauza si a pus in pericol porta lui Iancu si in repriza secunda. Slobodan Janjic confirma forba buna prin care trece, fiind singurul jucator care a punctat in repriza secunda, internationalul sarb reusind o dubla care a pecetluit victoria banatenilor cu 3-1, intr-un meci in care ambele echipe au avut cate un jucator eliminat, pentru faulturi din postura de ultim aparator.

Este a 10-a victorie pentru Informatica, din 11 posibile, acelasi bilant il are insa si Autobergamo Deva, grupare ce are insa un golaveraj mai bun, cele doua echipe impartind astfel primele doua pozitii ale clasamentului.

Informaticienii vor incheia turul miercuri, la Odorheiu Secuiesc intr-un meci restanta contand pentru etapa a 9-a.