Inca un meci nebun pentru handbalistii de la Poli Timisoara. Dramatism pana in ultima secunda, contra Odorheiului

TIMISOARA. Nu a fost bine, insa nici rau. Poli Timisoara se putea impune in meciul cu Odorhei din intermediara sezonului regulat, dar la fel de bine putea sa si piarda un meci jucat fara patru sportivi de baza. Dupa 60 de minute pline de evenimente, tabela s-a oprit la 31-31.

Prima repriza a fost deschisa, s-a jucat practic fara aparari, iar cele doua echipe au marcat la foc automat. Gazdele au condus de 8 ori in prima parte, dar niciodata la mai mult de doua goluri, iar oaspetii au avut o singura data un ecart de doua lungimi, 12-14, dar la pauza s-a intrat la egalitate, 16-16. In partea secunda, Odorhei a condua la 3 goluri mult timp, 17-20, 24-27, 28-31. Pe final, violetii au revenit spectaculos, au egalat la 31 si au avut sansa golului victoriei, dar acesta nu a mai venit.

Iata ca dupa ce harghitenii au castigat in tur la un gol, astazi, elevii lui Pero Milosevic nu au putut intoarce „favorul”, partida incheindu-se 31-31. Pentru violeti mai sunt doua runde de jucat, la Fagaras si la Suceva, apoi play-off-ul, unde orice se poate intampla.

Fenici si Lazarov au fost cei mai buni oameni ai Timisoarei, fiecare reusind cate 7 goluri. Au mai punctat Milosevic – 5, Furak, Vaidasigan, Marjanovic – toti cate 4 reusite.