Noutati :

In Timisoara, ca-n Evul Mediu. Strada de pamant strajuita de vile intr-un cartier rezidential. FOTO si VIDEO!

15 ianuarie, 2015 - 01:32 PM
Autor: Roxana Deaconescu      
Categorie: ADMINISTRATIE
9

TIMISOARA. Timisorenii care locuiesc in unul dintre cele mai importante cartiere rezidentiale ale orasului au ajuns la capatul rabdarii. Acuza Primaria Timisoara ca-si bate pur si simplu joc de ei. Desi locuiesc intr-un cartier de vile, oamenii n-au nici in zi de astazi asfalt pe o strada de nici jumatate de kilometru. Si aveau promisiuni inca de acum doi ani.

„Suntem ca o insula in mijlocul oceanului”, ni s-a plans unul dintre locatarii de pe strada Edgar Quinet din cartierul Braytim. Strada care face legatura intre Musicescu si Mures este singura de pamant din cartierul francez din zona Lidia – Musicescu.

„Desi avem promisiunea in scris de la domnul primar ca strada va fi asfaltata, inca din 2013, aceasta a ramas in aceeasi stare. Suntem aproape 40 de persoane disperate de conditiile primitive in care trebuie sa locuim, desi acest cartier este nou, majoritatea caselor au fost construite in ultimii 15 ani”, ne-a spus un timisorean care locuieste pe strada Edgar Quinet.

In urma cu mai multi ani, reprezentantii Primariei Timisoara au inceput sa asfalteze strazile din zona, insa s-au oprit la artera in cauza. Au turnat asfalt si pe strazile Prof. Mircea Neamtu – iunie 2009, pe Pius Branzeu – septembrie 2006, pe Claude Debussy – asfaltarea facandu-se fara proiect si autorizatie de constructie.

„Lista poate continua, dar noi suntem ca o insula uitata in mijlocul oceanului. Desi pentru Edgar Quinet s-a efectuat un studiu pentru amenajare si acesta a fost si aprobat prin hotarare de consiliu local in 2009, nu s-a emis nicio autorizatie de executare a lucrarilor. Studiul, din cauza factorilor tehnico-economici, nu poate fi valabil mai mult de 3 ani, de unde reiese ca deja din 2011 acesta nu s-a mai putut folosi”, a mai spus un locatar pentru opiniatimisoarei.ro.

Promisiuni peste promisiuni

Pe proiectul vechi scria ca lucrarile pe cei aproape 423 de metri de strada urmau sa inceapa in luna ianuarie a anului 2009 si sa fie finalizate in luna aprilie a aceluiasi ani. Studiul de fezabilitate a fost aprobat abia in luna iunie a anului 2009, investitia fiind estimata la aproape 900.000 de lei. (Puteti descarca de aici referatul atasat hotararii de consiliu local!)

Promisiuni au fost si in anul 2010, dar si in anii urmatori, reprezentantii primariei punand accentul pe faptul ca, pana la demararea lucrarilor de amenajare, se fac lucrari de intretinere si reparatii.

Oamenii au ajuns la capatul puterilor. Au fost in audiente la Directia de Urbanism, i-au scris primarului pe Facebook si au trimis aproape 100 de sesizari in decurs de 4 ani. Raspunsul a fost mereu acelasi: „se vor lua masuri in cel mai scurt timp”. Primarul Nicolae Robu chiar a raspuns unui locatar pe Facebook: „Problema va fi rezolvata cu certitudine pe parcursul acestui an. Evit sa fiu mai precis”, scria Robu in luna martie a anului 2013.

„Utilitatile au fost trase de catre proprietari, pe banii lor. Sunt cativa ani de cand strada a fost incadradata in zona de impozitare A. Conform normelor, pentru ca o strada sa fie incadradata in aceasta zona, ar trebui sa beneficieze de toate utilitatile si sa fie amenajata, sa aiba iluminat si asfalt. Practic, noi platim impozit pentru o <<zona de lux>>, in conditiile in care nu avem un drum amenajat”, ne-a mai spus un timisorean care locuieste in zona.

Oamenii nu-si explica cum reprezentantii primariei nu au mai miscat niciun deget. Mai mult decat atat, asfaltarea strazii a aparut si in bugetul pe anii 2013 si pe 2014. Culmea, anul trecut a fost aprobat o hotarare de consiliu local pentru actualizarea planului de amenajare… Muncitorii n-au mai ajuns insa in zona.

Cum sta situatia acum? Ultimele raspunsuri de la primarie primite de locatari spun ca „se asteapta demararea procedurilor pentru achizitia contractului de servicii”.

„Aceasta este evident o minciuna, pentru ca nici macar nu exista autorizatie de constructie emisa. Ultimul raspuns este ca s-au restras banii de la buget, pentru ca lucrarea nu a fost efectuata anul trecut”, a rabufnit un alt locatar.

Intr-adevar, din raspunsul municipalitatii reiese ca n-au fost in stare sa cheltuiasca banii alocati inca de anul trecut.

„Bugetul alocat pentru amenajarea strazii Edgar Quinet a fost diminuat pentru ca lucrarile nu au fost demarate in cursul acestui an”, se arata in adresa trimisa de primarie la finele anului 2014.

Primaria are si teren in zona. Plin de ambrozie

Ironia sortii este ca Primaria Timisoara detine si un teren pe singura strada neasfaltata din cartier, de 7.152 de metri patrati, sustin locatarii. Cu toate ca Politia Locala rupe an de an amenzi pentru spatiile verzi neingradite, terenul municipalitatii este plin de resturi de materiale de constructie si de ambrozie. Nici gard nu are.

„In urma solicitarilor noastre, Directia de Mediu din cadrul Primariei Timisoara ne-a comunicat ca lucrarea de intretinere a spatiului verde delimitat de strada Gavril Musicescu, strada Edgar Quinet si strada Pius Branzeu va fi introdusa in programul de lucrari al societatii prestatoare de spatii verzi SC Rogera SRL”, se arata intr-o adresa semnata de Politia Locala. Intre timp insa, municipalitatea nu mai are contract cu firma Rogera, asa ca terenul a ramas neingrijit.

Una peste alta, oamenii sunt pur si simplu exasperati de dezinteresul primariei.

„Suntem intr-o lupta in care armele noastre nu au niciun efect. Cel mai trist lucru este ca nu putem primi un raspuns sincer, corect din partea primariei”, concluzioneaza locatarii.

Reprezentantii Primariei Timisoara sustin ca in 2015 exista posibilitatea ca lucrarile sa fie facute:

„In cursul anului 2014 a fost reactualizat Studiul de Fezabilitate aferent obiectivului „Amenajare Strada Edgard Quinet”, aprobat de catre Consiliul Local Timisoara in luna aprilie. Tot in 2014 a fost realizat si Proiectul Tehnic aferent acestei investitii. Valoarea estimata a investitiei este de 1.046.000 lei (inclusiv TVA). Documentatia de licitatie este complet realizata. Imediat dupa aprobarea obiectivului in lista de investitii, la aprobarea Bugetului Local al Municipiului Timisoara pe anul 2015, procesul de achizitie va demara. Durata de executie a lucrarii este de 7 luni.” spune viceprimarul Dan Diaconu.

In imaginile video atasate materialului puteti vedea atat starea in care se afla strada, cat si cea in care se afla terenul detinut de Primaria Timisoara pe strada Edgar Quinet.



Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

Rating

  • 9comentarii

recomanda prietenilor

loading...

Pareri

  1. incredibil…

  2. eu zic ca mai aveti de asteptat… nu vad de ce si-ar schimba atitudinea daca pana acum nu v-au bagat in seama. oricum, strada arata ca la bunica la tara, doar ca e alt stil la case 😀

    • :))))))))))))))))))))

  3. Trebuie sa fi mandru ca esti roman, case si apartamente scumpe intr-o tara fara valoare dar plina de smecheri…

  4. este trist. capitala europeana? serios? acolo e 100 euro/mp, incredibil

  5. Strada Prutul este in aceasi zona,rezidenti precis o cunosc,eu am casa construita pe aceasta strada din anul 1959,nu este gresala din 1959.Pina in anul 2002 arata identic fara gaz apa curenta si canalizare pe vremea lui Ciuhi s-a facut tot cu o exceptie trotuarul doar pe jumatate din lungimea strazii de atunci cu toate demersurile asa a ramas.Deci pentru acel imobil platesc taxe si impozit la zi din 1959,nu este trotuar nici acum.Deci dom primar sa mai vorbim de metrou,pasaje sau linii subterane mi se pare un act de cretinism si indolenta crasa.

  6. intrebare pentru opinia timisoarei. Ce raspuns ati primit dumneavoastra de la Primarie legat de aceasta problema?

  7. Problema este ceva mai complicata.
    In strainatate (Vest nu Balcani), inainte de a „crea un nou cartier” se rezolva toate problemele colaterale cladirii: utilitati, a drumuri, strazi … si abia apoi se pun in vanzare parcelele (evident la pret mai mare).
    La noi este invers, se asteapta amenajarile „ulterioare” constructiilor deja terminate.
    Uitati-va ce strada a rezultat! Are 10 m latime (?) si pentru care ar trebui amenajate:
    – doua trotuare de cate 1.5 m
    – pista de biciclete (ca doar se va veni pe bicicleta in Timisoara-Centru), una/doua de cate 1.25 m si apoi
    – posibilitatea opririi/parcarii temporare a masinilor (daca nu altii „prietenii care vin in vizita”); daca strada este cu sens unic + 2.25 m, daca este cu dublu sens atunci 2*2.25 = 4.5 metri.
    Intrebare: Ramane spatiul necesar pentru amenajarea unei benzi de circulatie sens unic 2.5 m sau a 2 benzi de circulatie de 2.*2.5 m= 5m ????
    Raspunsul este NU prea si acum, ar trebui sa raspunda cei care au parcelat zona si ne-au amagit „cu de toate”!!!!!!!!!

  8. groaznic