In sfarsit, se vede luminita! ACS Poli Timisoara invinge Chiajna la ultima faza

Partida dintre ACS Poli si Concordia a fost una a supravietuirii in Liga 1, timisorenii fiind inaintea acestui joc pe ultimul loc in clasament, 16 puncte, iar ilfovenii erau pe pozitia a cincea a play-out-ului, cu 19 puncte. Pentru trupa lui Neaga era vital sa invinga astazi, mai ales ca nu au mai facut-o de 16 etape, un succes insemnand si egalarea Concordiei in linia de clasament.

CITESTE SI: A facut cel mai tare numar de magie din viata lui. Nunta lui Lorenzo Magicianul, ca-n filme la Timisoara. Mireasa n-a stiut ca se… marita. Foto si video

In fine, dupa o seceta indelungata, gruparea violeta s-a impus cu 1-0 (0-0), chiar la ultima faza a jocului. Atunci, in minutul 93, Draghici a pus „capul” fericit la un sut al lui Munteanu si l-a invins pe excelentul portar Caparco. O victorie la limita, chinuita, dar total meritata mai ales ca pana atunci, trupa banateana si-a creat numeroase ocazii de gol.

Pana atunci Ciucur, Draghici, Canu, Popovici, Tiganasu si Seroni au avut sanse de gol, dar Caparco a parut de nebatut. Asta pana la acea faza din minutul 93.

Poli face 19 puncte, egaleaza Chiajna si trece peste Juventus si Medias, ultima avand insa un meci mai putin disputat.

ACS Poli: Straton – Harut, Melinte, Cinu, Rat – Munteanu, Vasvari, Artean, Ciucur – Roman, Draghici. Au mai jucat: Seroni, Roman, Tiganasu.
Antrenor: Rica Neaga
Concordia: Caparco – Patache, Albu, Manasse, Fota – Babic, Prepelita – Batin, Cristescu, Bumba – Bud. Au mai jucat: Deaconu, Nivaldo, Bawab.
Antrenor: Ionut Badea

1. Mai multi arbitri decat spectatori. Dar „se vede luminita”.

2. Sa ii tii pe banca pe Seroni,Barnoi si Popovici si sa introduci in teren …,,sfidarile,, la adresa Fotbalului si Timisoarei ,pe numele lor(NO NAME!-CA TOT E barul aproape!)roman vasvari si munteanu -la centrarea de la gol a fost SINGURA REUSITA IN DECURSUL CELOR 90 DE MINUTE,pina atunci,ca si in partidele anterioare,munteanu a fost ZERO!!!!!,,asta inseamna sa fii PARALEL cu meseria de antrenor!Rica,daca vrei sa salvezi echipa nu tine cont de nume ci de daruirea in teren si valoare SI gandeste -te la respectul de care ,aici pe Bega,te-ai bucurat pina acum!Iar de faptul ca INTR-ADEVAR DL SUNDA este bagat in seama as vrea sa ma conving la alcatuirea primului 11 in meciurile viitoare!!!Timisoara merita mai mult!traditia sa fotbalistica obliga la SI MA8 MULT!!!