In sfarsit, fara emotii! Handbalistii de la Poli Timisoara au invins Suceava

TIMISOARA. Dupa o infrangere, o victorie si o remiza, pentru handbalistii alb-violeti de la SCM Poli a urmat in sfarsit un meci „normal” si un succes lejer. Elevii lui Pero Milosevic s-au descurcat de minune in fata unui adversar imprevizibil, CSU Suceava, care in prima runda castiga pe terenul echipei Dobrogea Sud.

Azi nu a fost loc de surprize si banatenii si-au luat in serios adversarul, nelasandu-i prea multe sanse. Banatenii aveau deja la mijlocul primei parti un avantaj de patru goluri, 9-5, iar la pauza s-a intrat cu 16-11. Cu o aparare solida si mobila si cu o ofensiva care a gasit solutii ingeniose in jumatatea adversa, Poli s-a distantat la 8 goluri, minutul 45, 25-17, terminand jocul en-fanfare cu 34-24.

Marcatori Timisoara: Marjanovic 8, Fenici 5, Orbovic 4, Cimpan 3, Krsto Milosevic 3, Hrimiuc 3, Sania 4, Vuk Milosevic 2, Lasica 2, Stefan 1.

Timisoara, cu 7 puncte urca momentan pe locul secund, insa deocamdata conjuctural, pentru ca majoritatea echipelor nu au jucat in etapa a 4-a si va disputa urmatorul joc, la Bucuresti cu CSM.