Impresionant! Portarul lui ASU Politehnica Timisoara a marcat din actiune pentru nationala Romaniei

Gol incredibil, de neuitat! Si chiar in tricoul nationalei. Alexandru Borbei, component al grupei 2003 de la juniorii Politehnicii, dar si portar de rezerva al echipei mari (a facut parte si din lotul de cantonament), a scris istorie pentru fotbalul romanesc la acest inceput de an.

Este unul dintre putinii portari care, de-a lungul timpului, au marcat un gol pentru o nationala de fotbal a Romaniei. Mai mult, acest gol a fost din actiune, dupa un sut din poarta… in poarta!

Evenimentul s-a consemnat astazi, joi, 7 februarie, in amicalul Cipru – Romania 1-1 la nivelul juniorilor U16, meci inceput la ora 11.

”Tricolorii” au deschis scorul in minutul 35, cand, conform site-ului FRF, ”Borbei marcheaza dupa o degajare lunga din poarta, care il prinde pe portarul advers nepregatit!”. Borbei a fost integralist, iar in a doua repriza a intrat si coechiperul de la Politehnica, Ursu. A fost al doilea joc dintre cele două echipe, primul incheindu-se tot 1-1.

Daca ati fost martorii unui eveniment sau ai unei situatii neobisnuite care ar putea deveni subiect de stire, contactati-ne la [email protected] sau pe contul nostru de Facebook