Handbalistii de la Poli Timisoara au terminat mai repede turneul de la Baia Mare din cauza unei… enterocolite

Ghinion pentru handbalistii alb-violeti la Baia Mare. Daca totul a inceput perfect, cu o victorie in cadrul turneului Lscar Pana contra celor de la Suceava, elevii lui Pero Milosevic s-au lovit de un adversar „invizibil”, dar foarte periculos si au fost nevoiti sa vina mai repede acasa.

SCM Politehnica a pierdut la doua goluri intalnirea din cadrul turneului ”Memorial Lascar Pana” in fata celor de la Potaissa Turda. Ardelenii s-au impus cu 33-31, dupa ce si la pauza aveau tot doua goluri avantaj, 18-16.

Desi mai trebuia sa joace un meci, contre gazdelor de la Minaur, violetii se intorc acasa mai repede pentru ca multi dintre ei sunt afectati de o enterocolita virala. Din aceste motive, golgheterii de ieri, Sadoveac si Dragas, nu au jucat deloc in partida de azi, ei inmultind numarul jucatorilor absenti din meciurile de pregatire pe langa Paius, Marjanovic si Pribanic, care nu au fost folositi nici in primele doua teste ale verii, succesele cu Resita.

Potaissa a condus mai mult in jocul de aatazi, insa SCM Politehnica a revenit de cateva ori, ultima data egaland cu 3 minute inainte de final, la 30-30. Marcatorii Politehnicii in acest joc: Fenici 6, Milosevic 6, Cimpan 6, Orbovic 5, Sania 4, Stefan 2, Santeiu 1, Neamtu 1.