Handbalistii de la Poli Timisoara au pierdut cu Odorheiul si au terminat campionatul pe locul 6

TIMISOARA. Dupa un esec la limita in primul joc disputat in deplasare, Poli a avut sansa sa relanseze partida din finala pentru locul 5 a Campionatului national de handbal masculin. Cum intotdeauna meciurile cu HC Odorhei au fost echilibrate, nici acesta nu putea face nota distincta.

Prima repriza s-a jucat de la egal la egal, nicio formatie nereusind sa aiba un avantaj mai mare de doua goluri, dar ambele grupari s-au aflat la conducere. Dupa 30 de minute, violetii aveau 16-15 si imediat ce a inceput repriza secunda, Poli s-a dus la +3, si parea ca poate rezolva partida. Oaspetii au intors insa rapid scorul s-au dus si ei la 3 lungimi, iar finalul se anunta deschis oricarui rezultat.

Poli a revenit din nou la conducere, dar a pierdut jocul in ultimul minut, 28-29. Astfel, timisorenii au fost invinsi cu 2-0 la meciuri, si trebuie sa se multumeasca doar cu locul 6, la finalul acestui sezon in prima liga de handbal masculin.

Mult mai slab ca anul trecut, cand Poli obtinea bronzul national cu jucatori ce erau pe „stomacul gol”.