Handbalistii de la Poli inving mai usor decat o arata scorul, Ploiestiul

Poli Timisoara a obtinut astazi a doua victorie la rand. Daca luni invingeau Turda dupa un final excelent, astazi elevii lui Pero Milosevic au invins Ploiestiul, un adversar accesibil.

S-a terminat 29-26, dar victoria a fost mult mai clara, prahovenii reducand din ecart in ultimele minute.

Partida care s-a disputat astazi in Sala Constantin Jude a avut un debut echilibrat, apoi in a doua parte a primei reprize violetii s-au distanta la 15-10 si au intrat la vestiare chiar cu o diferenta linistitoare, 18-12.

In partea secunda, vizitatorii au incercat sa revina in joc, dar intotdeaua pe tabla a existat un ecart linistitor de 4-5 goluri.

Gazdele au lasat piciorul de pe acceleratie pe final, dar victoria fusese deja acontata. 29-26 pentru banateni care au avut si azi un portar in forma Daskaloski, iar linia de 9 metri a fost la inaltime, Chikovani si Fenici fiind principalele guri de foc ale echipei.