Gorobsov: ‘As vrea o victorie, cadou de ziua mea’. Vezi care considera jucatorul ca este solutia pentru un rezultat bun cu Astra!

Revenit in teren in partida de vineri cu Ceahlaul, dupa trei saptamani de pauza cauzate de o accidentare, Nicolas Gorobsov asteapta cu incredere ultimele meciuri din acest an.
‘Am avut o perioada mai grea in ultimul timp, am fost in Italia, am facut tratament acolo, din pacate am mai pierdut din ritm pentru ca este greu sa stai trei saptamani fara antrenamente, dar am jucat deja 70 de minute cu Ceahlaul si acum o sa vedem si vineri cum merge. Eu ma simt foarte bine, vreau sa joc, vreau sa castigam, sunt bine si din punct de vedere psihic si asta e cel mai important”, a spus Gorobsov.
Jucatorul argentinian a implinit luni, 24 de ani dar nu a putut sarbatori, antrenorul Aurel Sunda programand pentru luni doua antrenamente: ‘Nu am putut face nimic deosebit, la antrenament si apoi am iesit c baietii sa mancam ceva, nu ne putem permite mai mult pentru ca trebuie sa ne gandim la meciul de vineri. Am fost sunat si de familia ma din Argentina si de prietenii mei din Italia, am primit si cateva cadouri, dar cel mai important as vrea sa-l primesc vineri, o victorie, cadou de ziua mea”, a mai spus Gorobsov.
Mijlocasul este constient ca partida cu Astra va fi foarte dificila, mai ales dupa ce a vazut ca viitorii adversari ai lui ACS Poli s-au impus cu 5-0 in fata lui FC Botosani: „Am vazut meciul lor cu FC Botosani, sunt o echipa foarte buna, o echipa compacta, mijlocul si apararea foarte bune, nu iti permit sa joci…Iar in atac sunt foarte periculosi. Dar toate astea ne fac sa ne concentram mai mult pentru acest joc si cred ca, daca vom fi sufient de concentrati, o sa ne fie mai usor. Jucam acasa, avem publicul si vrem cele 3 puncte. Trebuie sa ne pregatim foarte bine pentru 95 minute si sa castigam. Meciul acesta poate sa fie foarte important pentru parcursul nostru in Liga I”, a mai spus Gorobsov.