Gimnastele Romaniei au luat aur si argint la Campionatele Europene de gimnastica

Larisa Iordache a cucerit medalia de aur la Campionatele Europene de la Moscova, in concursul la barna, in timp ce Diana Bulimar si Flavius Koczi aduc acasa argintul. Iordache si Bulimar au cucerit argintul si bronzul in finala la sol.

Vineri si sambata, Larisa Iordache a cucerit doua medalii de argint, in finalele de la individual-compus, respectiv sarituri, iar in prima finala de duminica, Flavius Koczi a cucerit argintul la sarituri.

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, duminica, medalia de aur, iar Diana Bulimar pe cea de argint, in finala la barna, la Campionatele Europene individuale de la Moscova.

Diana Bulimar a intrat a treia in finala de la barna si a fost notata cu 14.833, obtinand medalia de argint. Larisa Iordache a fost a saptea pe lista de start, evolutia sa foarte buna fiind notata cu 15.266.