FOTO si VIDEO! AEK Larnaca – Steaua 1-1! Doar egal cu modesta echipa cipriota!

Steaua Bucuresti a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in partida disputata in aceasta seara in Cipru, cu AEK Larnaca, in Grupa J a Europa League. Golurile meciului au fost reusite de Mrdakovici (59), respectiv Mihai Costea (65).

Echipa romaneasca a prestat un joc slab in Cipru, avand doar cateva ocazii de a marca. De partea cealalta, echipa gazda s-a gandit in prima parte a jocului sa nu ia gol si atace pe contraatac. Cea mai mare oportunitate a primei reprize i-a apartinut lui Brandan, (min 26) a carui lovitura de cap a fost respinsa in corner de veternul portar al cipriotilor, Fortin.
Dominarea sterila a Stelei nu i-a speriat pe ciprioti, care la prima actiune mai importanta a Stelei au si marcat prin sarbul dorit in vara chiar de stelisti, Mrdakovici.

Dupa doar cinci minute, Mrdakovici, a fost foarte aproape de a duce scorul la 2-0, dar balonul s-a dus pe langa poarta. In minutul 69 Costea cel mic a adus egalitatea pe tabela de marcaj, insa dupa acea faza ros-albastri s-au stins. Sansele unui rezultat pozitiv s-au naruit in minutul 82 cand Brandan a vazut al doilea galben si implicit cartonasul rosu.