FOTO! Galop de sanatate al rugbystilor timisoreni in Cupa, in fata Stiintei Petrosani! Cum a ajuns Fercu arbitru asistent!

RCM Timisoara a defilat in meciul disputat miercuri in fata divizionarei secunde Stiinta Petrosani. Galben-albastrii au marcat nu mai putin de 16 eseuri si s-au impus cu scorul de 110-0!

Rugbystii banateni au bifat 7 reusite in prima repriza si alte 9 in partea a doua a jocului, 15 dintre incercari fiind transformate de catre Conache.
Fonovai a dat startul eseurilor, insa jucatorul timisorenilor s-a accidentat apoi si nu a mai putut continua partida. Pana la pauza au mai inscris: Capatana, Malupo,  Jody Rose, Shennan, Manasa si Umaga, iar in partea a doua RCM a continuat recitalul eseurilor prin Morisson, Poparlan, Shennan, Burcea, Calafeteanu, Malupo, Lemnaru si Maris.
Meciul disputat pe stadionul Gheorghe Rascanu a avut parte si de o situatie inedita. Fostul jucator al timisorenilor, Catalin Fercu acontat de curand de Saracens a indeplinit la partida de miercuri rolul de arbitru asistent, dupa ce arbitrul principal s-a accidentat iar unul dintre asistentii desemnati pentru acest meci a fost nevoit sa ii ia locul.