
TIMIȘ. O fată de 17 ani a murit înecată într-o baltă unde s-a dus să se răcorească.
Tânăra se afla alături de un prieten, când a decis să intre în apă. La un moment dat ea a fost ”înghițită” de ape, iar prietenul a sunat imediat la numărul de urgență 112.
Tragedia a avut loc la Sânnicolau Mare, în apropiere de strada Drumul Morii.
La fața locului au sosit imediat 9 pompieri cu o autospecială de primă intervenție și comandă, o barcă, autospeciala de scafandri și un echipaj SMURD.
Ei au găsit-o imediat pe fată, au scos-o din apă și i-au făcut resuscitarea, însă, din păcate, nu și-a revenit, astfel că medicii ajunși și ei la fața locului, au declarat-o decedată.
Polițiștii au deschis dosar penal, conform procedurilor.
Foto: Arhiva
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!