Fara antrenor principal, Ripensia Timisoara pierde victoria la Buzau in ultima faza a partidei

TIMISOARA. Prima veste dinspre Ripensia este ca Alexandru Pelici nu a facut deplasarea pentru meciul de la Buzau, tehnicianul timisorean decizand sa isi dea demisia, chiar inaintea ultimei partide oficiale. A doua veste este ca Ripi a fost la cateva secunde de o victorie imensa care i-ar fi facut iarna usoara. S-a terminat 3-3 dupa un meci absolut nebun.

CITESTE SI: ‘Exista putina ambitie’. Pana la Craciun, balustradele podurilor Eroilor si Dragalina din Timisoara vor fi finalizate. Se lucreaza si la pistele de biciclete

Se pare ca Ripensia nu a invatat nimic din deplasarea de la Turnu Magurele. Atunci, banatenii au fost condusi, au revenit la 3-2, dar au luat gol pe final. Povestea s-a repetat si de aceasta data. Ripi a deschis scorul prin Voinea in minutul 20, dar Valentin Munteanu a reusit o dubla pentru gazde pana in pauza si a intors meciul, 2-1. Formatia timisoreana a fost consistenta in partea secunda si a reusit doua goluri, prin Hecsko si Voinea. Banatenii au sarbatorit insa prea repede victoria, iar la ultima faza, in minutul 93, Munteanu e egalat, 3-3.

Ripensia este campioana remizelor, cu noua rezultate de egalitate in 20 de partide. Gruparea banateana a adunat 24 de puncte si se afla pe locul 14.

Ripensia: Mociu – Lungu, Hecsko, Apro (cpt.), C. Toma – T. Calin, Stoi – Al. Popovici, Al. Neagu, Chera – Voinea. Rezerve: Paduraru – Golda, Gavrila, M. Staicu, Benea, Tieranu, Ad. Popa. Antrenor: Calin Mada