TIMIS. Comisarii de la Protecția Consumatorului au continuat controalele în Timiș și au ajuns miercuri după-amiază la Lugoj.
Inspectorii au făcut făcut verificări la un supermarket din oraș, unde fuseseră filmați soareci în urmă cu câteva zile. Comisarii au descoperit excremetele rozătoarelor printre rafturi, dar și unele produse care erau roase, dar și mizerie în zona în care era depozitată marfa. Au fost aplicate două amenzi, dar s-au luat și alte măsuri.
„În data de 02.04.2025 CJPC Timiș a efectuat o acțiune de control la S.C. LIDL DISCOUNT SRL – punct de lucru Lugoj
Abateri: spațiu neigienizat, urme biologice (excremente rozătoare) și produse alimentare roase identificate pe rafturi, paviment în întreaga unitate, produse alimentare neconforme, spațiu de depozitare neigienizat și neorganizat;
Sanțiuni: 2amenzi in cuantum total de 10.000 lei
Măsuri dispuse: Oprire temporara comercializare produse pe intreaga unitate pana la remediere, Oprire definitiva de la comercializare si scoaterea din circuitul consumului uman al produselor neconforme„, a transmis Mihai Alin Gubandru, comisar sef CRPC Vest Timis.
Pareri
Super hyper!!!🤡😁🤡
Șoarecii nu au prezumție de nevinovăție? Sau asta începe doar de la șobolani că ei sunt mai speciali?
In fiecare magazin LIDL exista un „colt” cu produse „echt” Romanesti, unde te puteai aproviziona „linistit”.
Nu stiu pe cine din CONDUCERE a deranjat acest lucru, dar coltul A FOST DESFIINTAT , produsele „echt RO” aruncate / distribuite peste tot.
Intrebare retorica QUI PRODEST? Cunosc explicatiile generale, gen firme , de regula fara acopetire reala, dar/si AS PREFERA /SOLICITA INSISTENT ca ACESTE COLTURI cu PRODUSE ROMANESTI SA FIE REFACUT..
Sau EU interzice astfel de colturi? Nu m-ar mira .
Lidl este un gunoi de market
PERFECT DEACORD !!! 🫡
Dar cum îi cheamă pe șoareci? Nume !
Corect, să vină cu dovezi concrete, să se afle exact care dintre șoareci se fac vinovați și doar aceia să fie pedepsiți.