Esec pe semicerc. Poli Timisoara pierde duelul cu CSM Bucuresti

Etapa a 22-a a adus un esec pentru prim-divizionara de handbal masculin SCM Poli. Intr-un joc disputata la Cluj, gruparea violeta a fost invinsa cu 22-25 de CSM Bucuresti, echipa ce a condus la trei lungimi de la pauza, 13-10.

CITESTE SI: Un nou record de pacienti in stare grava in ATI, aproape 1500 de oameni. Avem 172 de decese si putin sub 5000 de noi cazuri de infectare cu COVID, in Romania in ultimele ore

Inceputul de joc a fost extrem de echilibrat, nicio echipa nereusind sa se desprinda. Poli a fost prima echipa care a condus la doua goluri, 8-6, dar CSM a revenit, 10-10. Spre finalul primei parti, s-a produs si momentul care a schimbat soarta partidei. Baican a primit doua eliminari de doua minute la aceeasi faza, si mai avand una din primele minute, a fost eliminat. O decizie de contestat a brigazii de arbitrii, care pana la urma a influentat si scorul final, capitanul de echipa Cristi Fenici primind si el doua minute eliminare. Bucurestenii au profitat imediat si au facut 13-10.

In partea secunda, Poli a incercat sa revina in joc, partida continuand sub nota echiibrului, insa CSM a aparat cu dintii de rezultat. Chiar daca pe final Poli parea ca poate intoarce scorul, bucurestenii s-au impus cu 25-22. Sadoveac si Caba au fost cei mai buni marcatori ai echipei banatene, care maine va intalni Dobrogea Sud, tot la Cluj.