Esec neasteptat la Galati! Informatica Timisoara paraseste Cupa Romaniei

TIMISOARA. Mare favorita pe hartie si cu ascendent moral pentru ca reusea sa invinga pe Dunare, in turul sezonului regulat, informaticienii banateni de la futsal, sau „inecat” in optimile Cupei Romaniei.

Totul a inceput perfect pentru „violeti”, care au dominat prima parte, dar au intrat la pauza doar cu un gol avans, reusit de Rakic. Si a continuat la fel de bine, dupa ce Ilas a punctat in debutul reprizei secunde pentru United – Informatica 0-2. A urmat insa dezastrul…

Moldovenii au replicat imediat si in mai putin de zece minute au reusit sa intoarca scorul, 3-2. Ultimele minute au fost dramatice, banatenii atacand si cu „portar inaintas”. Degeaba, Galatiul s-a aparut ermetic si a obtinut poate o calificare nesperata in sferturile competitiei.

Cele doua echipe se vor infrunta si in weekend, dar la Timisoara in returul sezonului regulat, iar baietii lui Robert Lupu, astazi cu multe absente in lot, vor putea sa se revanseze.