Esec in primul duel din play-off pentru leii Timisoarei

TIMISOARA. SCM OHMA Mozzart Bet a inceput cu o infrangere primul meci din play-off-ul campionatului, partida jucata la Oradea.

Primul sfert al intalnirii a fost si cel mai echilibrat din punct de vedere al scorului de pe tabela, insa gazdele si-au asigurat un avantaj de 5 puncte. Pana la pauza mare ecartul a crescut, iar la jumatatea partidei Oradea conducea cu 45 – 26.
Formatia gazda a continuat jocul bun si in actul al treilea, pe care l-a castigat la 14 puncte diferenta. In ultimul sfert timisorenii au profitat si de relaxarea gazdelor si au evoluat mai bine, reusind sa si-l adjudece la 9 lungimi. Scorul final a fost insa in avantajul bihorenilor, 87-63.

Cel mai bun marcator al banatenilor a fost McClellan, cu 13 puncte, urmat de Kesar cu 11, in timp ce Strong si Gajic au reusit cate 9.

Al doilea meci este programat vineri, tot la Oradea.