Egal de infarct ! Seria B2, etapa V, Unirea Alba Iulia – Poli Timisoara 1-1 (0-0) (’87 Bumbac – ’82 Tames pen.)

TIMISOARA. Poli Timisoara a intalnit Unirea Alba-Iulia, intr-un meci spectaculos, in care au avut ocazii de gol, dar nu le-au fructificat. Cu om in plus in teren, banatenii au fost egalati in ultimele minute.

Alb-violetii au fortat al treilea succes in acest sezon in cea de-a treia deplasare, de aceasta data la Alba Iulia dar nu le-a iesit.

Nu au reusit sa profite nici macar de omul in plus in ultimul sfert de ora al meciului. Un egal e totusi un punct, obtinut si in deplasare, si Poli ramine neinvinsa.

Cum au fost marcate golurile:

min 82: 0-1    Tames transforma lovitura de la 11 metri

min 87 :  1-1   Bumbac aduce egalarea pentru gazde, cu un sut din 16 metri

Echipa de start (Poli Timisoara): Lepmets – Daruiala, Scutaru, Ilie, Sandu, Popovici (’83 Gorobsov), Poparadu, Tames, Patras, Goga (’66 Curtean), Axente (’54 Ricketts).

Rezerve: Kirev, Mera, Sava, Gorobsov, Ricketts, Curtean, Belu.

Echipa de start (Unirea A.I.):  Pascal  – Cornea (’64 Bucurica), Bâlu, Pleniceanu, Shuller (’85 Potopea), Bumbac, Petcuț, Camara, Giurgiu, Pecarov, Costea (’75 Tanasa).