Dumbravita invinge Ripensia, Politehnica Timisoara se impune in Serbia

TIMISOARA. Cele trei reprezentante ale Timisoarei in liga a doua au avut si in acest final de saptamana meciuri de verificare.

In primul dintre acestea, pe un teren inghetat si alunecos, pe stadionul Dan Paltinisanu, s-au intalnit CSC Dumbravita si Ripensia Timisoara. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, cu toate ca Ripensia a lovit o data bara.

Dumbravita a inceput mai bine partea a doua, iar dupa 3 minute a deschis scorul prin Ionut Tanase, care a trimis in plasa dupa ce apararea Ripensiei a respins mingea centrata din corner de Toma.

Scorul final a fost stabilit cu 16 minute inainte de incheierea partidei, cand Zaluschi a lasat o minge pentru Capata, iar acesta a trimis in vinclu.

Formatia din Dumbravita va mai juca alte doua partide de verficare saptamana viitoare, cand va intalni divizionara C din Ghiroda si echipa de juniori U-17 din propria pepiniera.

ASU Politehnica Timisoara a jucat in Serbia impotriva formatiei OFK Vrset. Duelul a fost unul echilibrat, cu ocazii si de o parte si de cealalta, insa victoria a revenit alb-violetilor. A fost 1-0 pentru timisoreni, unicul gol fiind semnat de Stojanovic, in minutul 4.
Politehnica joaca urmatorul amical la finalul saptamanii viitoare cu gruparea de liga a III-a, Phoenix Buzias.