Dumbravita incheie sezonul de toamna cu o victorie superba la Valcea, acolo unde joaca acasa Selimbar

TIMISOARA. Acolo unde Poli a pierdut cu 4-0, Dumbravita s-a impus cu 3-0. Desigur, niciun meci nu seamana cu altul, insa echipa de la Padurea Verde exact ca viitorul adversar din 2023, Poli, a inceput si a terminat sezonul cu un succes.

Dumbravitenii au insa marele merit ca sunt cei mai bine clasati dintre timiseni, locul 14, pentru ca se pare mai mult nu se poate in aceasta parte de tara. Revenind la meciul de astazi, gazdele erau favorite certe, mai ales dupa ce s-au impus in aceasta saptamana la Miercurea Ciuc.

Bine asezata in teren, cu o aparare „sus”, cu pressing si cu o idee clara in ceea ce priveste jocul ofensiv, Dumbravita a condus clar ostilitatiile pe teren, reusind cel mai bun meci de pana acum in campionat.

Tanarul Simon in minutele 17 si 63 si Martinov in minutul 90 au punctat pentru acest succes clar, care putea fi obtinut chiar si la o diferenta mai mare de goluri.

CSC Dumbravita, primul 11: Trifon – Martinov, Motiu, Paulevici, Gisa, Curea, P. Simon, Ghinescu, Zurbagiu (cpt.), Bura-Kot, Tanase.
pe banca: Ciui – Pascalau, Amariei, Grancea, Grigoriu, A. Olaru, C. Toma, L. Bodri, Bain.