Dumbravita a rezistat doar o repriza la Giurgiu in meciul cu Dinamo

csc dumbravita

TIMIS. Nici etapa a 14-a nu a fost mai buna decat precentele pentru Dumbravita, care pana la urma a pierdut din nou la scor in campionat. Dinamo, care joaca acasa la Giurgiu s-a impus cu 4-1, dupa o prima repriza „alba”.

Banatenii au facut o prima parte buna, s-au aparat sus si nu au permis dinamovistilor mari ocazii. Din pacate pentru echipa de la Padurea Verde, repriza a doua a facut diferenta. Bucurestenii au dat gol chiar in primul minut al partii secunde prin Iulian Rosu, apoi Bura Kot a facut un penalty, transformat de Buhaescu in minutul 60.

Banatenii au aratat ca sunt in joc in minutul 67, cand pe un atac in „supranumeric”, Curea l-a gasit excelent pe Martinov care a inscris cu un sut puternic, 2-1. Nu a fost loc de surprize si pana la final, Valentin Borcea, nou intrat in teren a reusit o dubla, 4-1.

Este a patra infrangere la rand pentru Dumbravita in campionat si al saselea esec consecutiv daca punem in cont si meciurile din Cupa, iar echipa a ajuns pe un ingrijorator loc 18, cu doar 13 puncte in 14 jocuri.

CSC Dumbravita: Trifon – Motiu, Zurbagiu (cpt.), Toma – T. Bodri, Tanase, Gisa, Grancea, L. Bodri – Martinov, Paulevici. Au mai intrat: Olaru, Bura-Kot, Ghinescu, Curea, Simon.

In runda viitoare, CSC Dumbravita va juca pe teren propriu cu Unirea Constanta.