Doua victorii din doua posibile: Poli Timisoara – Red Bull Austria Salzburg 3-0

Deschidere de scor inca din minutul 2 cind Goga a punctat pentru alb-violeti. La jumatatea primei reprize, Rocha majoreaza avantajul, iar cu cinci minute inainte de finalul reprizei acelasi Goga a mai punctat o data.

Echipa de start – Lepmets, Matei, Mera, Sandu Ilie, Sepsi, Popovici, Poparadu, Patras, Rocha, Goga, Axente.

Alb-violetii au intrat la cabine cu un avantaj de trei goluri. In partea a doua, cehul Dusan Uhrin jr. a operat citeva modificari avind in vedere ca elevii sai au evoluat in fata unui adversar din liga a treia (Regionalliga West).

Echipa pentru repriza a doua – Lepmets, Matei, Sandu Ilie, Mera, Sepsi, Adrian Popa, Poparadu, Rocha, Chitu, Nikolic, Axente.

Fotbalistii banateni cistiga si cel de-al doilea meci test din Austria si par tot mai increzatori de la meci la meci. Miine reiau antrenamentele iar pe 5 iulie vor sustine o noua partida amicala, de aceasta data in compania echipei FK Trepca (Kosovo).

In primul amical, disputat joi, 30 iunie, banatenii au invins pe Tatran Presov (Slovacia) cu 2-1 prin golurile marcate de Ricketts si Nikolic.