Două fete rănite, după un accident într-o intersecție din Lugoj. Greșeala unui șofer

FOTO: lugojinfo.ro

TIMIȘOARA. Impact violent într-o intersecție din Lugoj. Șoferul unei mașini nu a fost atent la un viraj și a izbit autoturismul unei soferite care mergea regulamentar.

CITEȘTE ȘI: Mașină de Poliție făcută praf în timp ce urmărea un șofer, într-un oraș din Timiș

În urma coliziunii, două adolescente de 15 si 16 ani au fost rănite și transportate la spital.

Un bărbat, de 40 de ani a condus un autoturism dinspre strada Ion Huniade înspre strada Coloman Wallisch, din municipiul Lugoj, iar la un moment dat, la intersecția cu splaiul Coriolan Brediceanu ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce circula regulamentar, condus de către o femeie de 40 de ani.

În urma impactului au rezultat două victime, respectiv două minore, de 15 și 16 ani, pasagere în autoturismul condus de femeia de 40 de ani.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă„, transmit reprezentantii IPJ Timis.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected],  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITEȘTE ȘI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.