Doar o remiza cu o echipa accesibila. ASU Poli Timisoara, egalata de Pandurii

TIMISOARA. ASU Poli a revenit pe stadionul „Știinta”, dupa experienta de uitat din Siria, cu prilejul duelului cu Pandurii Târgu Jiu, o fosta prim-divizionara, ajunsa insa in situatia de a lupta pentru evitarea retrogradarii in liga a III-a.

Banatenii au controlat rapid ostilitatile si Ioan Mera a deschis scorul cu o lovitura de cap, inca din minutul 10. Pana la pauza, ambele echipe au cautat golul, de la gazde Sorescu si Ignea fiind aproape de a mari diferenta, iar de cealalta parte Celea si Lemac avand sansa egalarii.

Banatenii au dominat steril partea secunda, Taub si Krausz au avut oportunitati de a inscrie, insa de marcat au facut-o oaspetii prin Brinzan, in minutul 76, in urma unei lovituri de colt.

Pe final, ambele echipe au trecut pe langa gol, iar partida s-a terminat la egalitate, 1-1, un rezultat care nu ajuta insa prea mult pe nimeni.

ASU Poli: Dur-Bozoanca – Bilia, Mera (c), Scutaru, Taub (Ghinescu 71′) – Krausz, Lazea – Giuricici (Schieb 86′), A. Ignea, Sorescu – I. Plamada.