
TIMIȘOARA. A făcut prăpăd într-un restaurant de lângă Timișoara. Cel mai probabil drogat, un tânăr a intrat marți dimineața, înainte de ora 7.00, în Pod Popas Utvin, unde a produs un adevărat dezastru când s-a apucat să arunce în stânga și-n dreapta cu tot ceea ce i-a ieșit în cale.
Oferă un adevărat ‘spectacol’, întrucât, în timp ce zboară diferite obiecte, acesta se împleticește în mai multe rânduri și cade la pământ, de unde se ridică cu greu.
Tânărul înșfacă sticle, farfurii, lăzi, diferite ambalaje, un coș de gunoi și chiar un cântar, pe care le aruncă unde nimerește. Încearcă să smulgă un butoi de bere, însă furtunul la care era conectat îl împedică să-l prăbușească peste un pult.
Imaginile de mai jos, trimise de un cititor opiniatimisoarei.ro, nu mai au nevoie de niciun comentariu!
La scurt timp, a intervenit Poliția, l-a preluat și l-a dus la Clinica de Psihiatrie de pe Văcărescu în Timișoara.
“La data de 13 ianuarie 2026, în jurul orei 07:00, polițiștii Secției 4 Rurale Peciu Nou au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat ar fi distrus mai multe bunuri dintr-un local din Utvin.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constat ca cele sesizate se confirmă, ulterior fiind identificat un bărbat de 24 de ani, bănuit de comitere faptei.
Bărbatul a fost internat la Clinica psihiatrică Eduard Pamfil din Timisoara.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de distrugere și violarea sediului profesional“, transmit reprezentantii IPJ Timis.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!
Pareri
Asta ii intre_bare ala ce tot comenta pe aici :))))
Cine, ma, eu?🤡😁🤡
Ai ramas cu sechele. Pacat, ai fi avut sansa sa inveti ceva, tu ai ales sa ramai un bioxid de clei.
Medicamentele trebuie luate la timp conform cu desfășurătorul.
A tras cristal din ăla cu 5 ron linia
Nu trebuia lasat sa distruga atat, eventual fugarit daca nu imobilizat. Trebuie sa munceasca multi oameni ca sa curete ce a distrus insul asta. Cine va plati pagubele, e un local ca oricare altul, unde poti servi si masa, daca e bar inseamna ca se pot vandaliza obiectele ?
Tanar liber si frumos… aaa si #rezistent