Noutati :

Derbiul UTA – Poli se joaca in 1 octombrie! VEZI programul alb-violetilor din Liga a II-a, seria de Vest

4 august, 2011 - 02:25 PM
Autor: Caius Seracin      
Categorie: SPORT
6

Cel mai asteptat meci al ligii a doua, seria Vest, dintre Poli si UTA in runda a saptea a ligii secunde. Primul meci dintre cele doua rivale va avea loc la Arad, iar returul la Timisoara in etapa 22. In prima etapa din liga a II-a, Poli va da piept cu FC Bihor Oradea. Partida se va desfasura de la ora 11 pe stadionulul Dan Paltinisanu.

Dar iata intreg programul ligii secunde in prima etapa ce va avea loc peste aproape o luna: Chindia Targoviste – Gloria Bistrita, Luceafarul Oradea – Muresul Deva, FC Maramures – FC Arges, UTA Arad – Juventus Bucuresti, Gaz Metan CFR – Ariesul Turda, Unirea AIba Iulia – CSM Ramnicu Valcea, FC Timisoara – FC Bihor Oradea, CSM Slatina – Alro Slatina.

VEZI CARE ESTE PROGRAMUL ALB-VIOLETILOR IN ACEST TUR DE CAMPIONAT
Etapa I: Timisoara – FC Bihor
Etapa II: Alro Slatina – Timisoara
Etapa III: Timisoara – CSM Slatina
Etapa IV: Gloria Bistrita – Timisoara
Etapa V: Unirea Alba Iulia – Timisoara
Etapa VI: Timisoara – Gaz Metan CFR
Etapa VII: UTA – POLI
Etapa VIII: Timisoara – FC Maramures
Etapa IX: Luceafarul Oradea – Timisoara
Etapa X: Timisoara – Chindia
Etapa XI: Muresul Deva – Timisoara
Etapa XII: Timisoara – FC Arges
Etapa XIII: Juventus – Timisoara
Etapa XIV: Timisoara – Ariesul
Etapa XV: Rm. Valcea – Timisoara

Iata programul complet al turului Seriei a II-a a Ligii a II-a:

Etapa I

Chindia – Gloria Bistrita
Luceafarul Oradea – Muresul Deva
FC Maramures – FC Arges
UTA – Juventus
Gaz Metan CFR – Ariesul
Unirea Alba Iulia – CSM Rm. Valcea
FC Timisoara – FC Bihor
CSM Slatina – Alro Slatina

Etapa a II-a

Muresul Deva – Chindia
FC Arges – Luceafarul Oradea
Juventus – FC Maramures
Ariesul – UTA
CSM Rm. Valcea – Gaz Metan CFR
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
Alro Slatina – FC Timisoara
Gloria Bistrita – CSM Slatina

Etapa a III-a

Muresul Deva – Gloria Bistrita
Chindia – FC Arges
Luceafarul Oradea – Juventus
FC Maramures – Ariesul
UTA – CSM Rm. Valcea
Gaz Metan CFR – FC Bihor
Unirea Alba Iulia – Alro Slatina
FC Timisoara – CSM Slatina

Etapa a IV-a

FC Arges – Muresul Deva
Juventus – Chindia
Ariesul – Luceafarul Oradea
CSM Rm. Valcea – FC Maramures
FC Bihor – UTA
Alro Slatina – Gaz Metan CFR
CSM Slatina – Unirea Alba Iulia
Gloria Bistrita – FC Timisoara

Etapa a V-a

FC Arges – Gloria Bistrita
Muresul Deva – Juventus
Chindia – Ariesul
Luceafarul Oradea – CSM Rm. Valcea
FC Maramures – FC Bihor
UTA – Alro Slatina
Gaz Metan CFR – CSM Slatina
Unirea Alba Iulia – FC Timisoara

Etapa a VI-a

Juventus – FC Arges
Ariesul – Muresul Deva
CSM Rm. Valcea – Chindia
FC Bihor – Luceafarul Oradea
Alro Slatina – FC Maramures
CSM Slatina – UTA
FC Timisoara – Gaz Metan CFR
Gloria Bistrita – Unirea Alba Iulia

Etapa a VII-a

Juventus – Gloria Bistrita
FC Arges – Ariesul
Muresul Deva – CSM Rm. Valcea
Chindia – FC Bihor
Luceafarul Oradea – Alro Slatina
FC Maramures – CSM Slatina
UTA – FC Timisoara
Gaz Metan CFR – Unirea Alba Iulia

Etapa a VIII-a

Ariesul – Juventus
CSM Rm. Valcea – FC Arges
FC Bihor – Muresul Deva
Alro Slatina – Chindia
CSM Slatina – Luceafarul Oradea
FC Timisoara – FC Maramures
Unirea Alba Iulia – UTA
Gloria Bistrita – Gaz Metan CFR

Etapa a IX-a

Gloria Bistrita – Ariesul
Juventus – CSM Rm. Valcea
FC Arges – FC Bihor
Muresul Deva – Alro Slatina
Chindia – CSM Slatina
Luceafarul Oradea – FC Timisoara
FC Maramures – Unirea Alba Iulia
UTA – Gaz Metan CFR

Etapa a X-a

CSM Rm. Valcea – Ariesul
FC Bihor – Juventus
Alro Slatina – FC Arges
CSM Slatina – Muresul Deva
FC Timisoara – Chindia
Unirea Alba Iulia – Luceafarul Oradea
Gaz Metan CFR – FC Maramures
UTA – Gloria Bistrita

Etapa a XI-a

Gloria Bistrita – CSM Rm. Valcea
Ariesul – FC Bihor
Juventus – Alro Slatina
FC Arges – CSM Slatina
Muresul Deva – FC Timisoara
Chindia – Unirea Alba Iulia
Luceafarul Oradea – Gaz Metan CFR
FC Maramures – UTA

Etapa a XII-a

FC Bihor – CSM Rm. Valcea
Alro Slatina – Ariesul
CSM Slatina – Juventus
FC Timisoara – FC Arges
Unirea Alba Iulia – Muresul Deva
Gaz Metan CFR – Chindia
UTA – Luceafarul Oradea
FC Maramures – Gloria Bistrita

Etapa a XIII-a

Gloria Bistrita – FC Bihor
CSM Rm. Valcea – Alro Slatina
Ariesul – CSM Slatina
Juventus – FC Timisoara
FC Arges – Unirea Alba Iulia
Muresul Deva – Gaz Metan CFR
Chindia – UTA
Luceafarul Oradea – FC Maramures

Etapa a XIV-a

Alro Slatina – FC Bihor
CSM Slatina – CSM Rm. Valcea
FC Timisoara – Ariesul
Unirea Alba Iulia – Juventus
Gaz Metan CFR – FC Arges
UTA – Muresul Deva
FC Maramures – Chindia
Luceafarul Oradea – Gloria Bistrita

Etapa a XV-a

Gloria Bistrita – Alro Slatina
FC Bihor – CSM Slatina
CSM Rm. Valcea – FC Timisoara
Ariesul – Unirea Alba Iulia
Juventus – Gaz Metan CFR
FC Arges – UTA
Muresul Deva – FC Maramures
Chindia – Luceafarul Oradea

Tag-uri:

Rating

  • 6comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. Meciul cu UTA este din pacate umbrit si pe stadion si in afara sa de rivalitatile nesportive ale suporterilor…Fie la Arad fie la Timisoara…
    Cum se spune alerta rosie pentru jandarmi….

  2. POLI joaca doar cu UTA ?
    cu restul echipelor joaca Timisoara ?

  3. Mda, „inimoşii suporteri”, etc… La cuţite cu Aradul, dar pupincurişti cu Rapidul… O fi Copos mai mare iubitor de sport şi afacerist decât Ianculeţul? Şi parcă era vorba, oricum, de mitici… O fi Rapidul un sfânt neînţeles şi UTA, diavolul…?!. Mare prosteală.

  4. mda, daca nu a intrat UTA in A ca sa joace cu Poli, am mers noi in B sa jucam derby-ul vestului…

  5. frumoasa poza. cine e autorul?

  6. poza de la GSP