Deloc Grozav! ACS Poli Timisoara pierde meciul cu Voluntari

Meci nerecomandat cardiacilor la primul joc al lui Leo Grozavu la Timisoara. ACS Poli a pierdut pe teren propriu cu FC Voluntari, pe final, 2-3 (0-1).

CITESTE SI: Comisiile prin care Robu vrea ca sa tina ‘sub papuc’ activitatile de la Timisoara Capitala Culturala, criticate de liderul CJT. Calin Dobra a gasit o solutie sa ajute cu mai multi bani Asociatia

Noul tehnician al Timisoarei a incercat sa schimbe totul in ultimele zile, culminand cu titularizarea lui Velcota – capitan. Asta nu a fost o problema… o problema a fost ca violetii s-au aparat haotic tot meciul si in cele din urma cine si-a dorit mai mult victoria a si obtinut-o.

Oaspetii au condus la pauza dupa un gol superb marcat de Balan, dar Popovici si apoi Artean au marcat pentru gazde, ca Balan s-a egaleze la 2. Acelasi Balan a ratat un penalty pentru vizitatori, ca Voicu sa inscrie senzational in ultimele minute. ACS Poli – Voluntari, 2-3 final, iar pentru gazde nu se anunta nimic Grozav in urmatorul timp.

ACS Poli: Straton – Straut, Melinte, Seroni, Neagu, Zaluschi, Vasvari, Ciucur (85, Birnoi), Croitoru (63, Aretean), Popovici, Velcota. Antrenor: Leo Grozavu

FC Voluntari: Petrariu – Bucurica, Cazan, Achim, Pleasca, Benzar, Lazar, Rauta, Capatana (63, Deac), Ivanovici (83, Voicu), Balan. Antrenor: Claudiu Niculescu

1. Un rahat de echipa chinuita .Oare cine ar trebui tras la raspundere pentru cheltuire banilor de la bugetul local pentru banii aruncati ?