De la +8, la -1 in ultimele secunde. Poli Timisoara pierde in prima etapa a noului sezon de handbal

TIMISOARA. Poli Timisoara a inceput cu stangul noul sezon in prima liga de handbal masculin. Elevii lui Pero Milosevic au capotat pe teren „greu”, la Calarasi, pierzand un meci pe care l-au avut in mana, in ultima secunda, 23-24.

Cu nou-venitul Orbovic, aflat la debut, in mare forma, violetii s-au desprins in prima repriza si cu 11-3, ca pana la pauza, gadele sa mai deduca din diferenta, 15-11. Parea ca va fi un joc greu pentru violeti, care au fost

In partea secunda, amfitrionii au inceput cursa de urmarire, iar violetii au ratat atac dupa atac, astfel ca Dunarea a trecut in avantaj. Pana la final s-a jucat pe muchie de cutit, oricine putand castiga. Au facut-o gazdele, pentru ca au crezut in sansa lor, in timp ce oaspetii au platit tribut faptului ca s-au vazut prea devreme castigatori.

Portarul gazdelor Selaru a fost omul meciului, el avand interventii importante in momente cheie, iar fostul polist Chikovani a facut din nou un meci mare contra Timisoarei. Daca anul trecut marca de 10 ori, azi s-a oprit la 5 goluri. Orbovic cu 7 goluri, si un alt nou venitm K, Milosevic au fost cei mai buni marcatori ai banatenilor, cu 8, respectiv 5 reusite.