De la 4-1 la 0-2. Timisoara eliminata din Cupa Romaniei la fete de… Arad

TIMISOARA. Daca in campionat, Politehnica a reusit un meci foarte bun cu rivalele din Arad, iata ca in Cupa Romaniei altfel a stat problema. Asadar, de la 4-1 in sezonul regulat, 0-2 astazi in Cupa.

Poli nu face un sezon grozav, de fapt este cel mai slab campionat din ultimii ani, cand echipa se numea Fortuna Becicherecu Mic, chiar daca la formatia alb-violeta a venit un antrenor de calibru, Mirel Albon. In afara de multe vorbe ale acestuia, faptele nu au venit, echipa chinuindu-se si in campionat sa prinda locul 6 care duce in play-off.

Poli a jucat bine repriza intai, a avut o posesie mai buna, dar ocaziile mari au ratat. In partea secunda, oaspetele au marcat repede, minutul 49, prin Sally Mansour apoi s-au aparat echilibrat in dorinta de a mentine avantajul. Mai mult, Eliza Bozian a inscris pentru 0-2 si a stabilit scorul final, in ciuda multor ocazii ale violetelor, inclusiv doua mingi in transversala.

Asadar, Poli incheie prematur aventura in Cupa, inca de la primul meci, iar sezonul se arata compromis, asta daca nu va exista mai multe minuni in play-off.

Poli: Campean – Ancas, Dinca, Codrescu, Heisu, Meluta, Kurja, Rosie, Jivan, Sucila, Sodinca. Au mai jucat: Hațegan, Cl. Rosu. Antrenor: Mirel Albon.

Piros Security: Maha – Cauni, Suvet, Ion, Tomescu, Balas, Bozian, Kugler, Prunar, Mansour, Olariu. Au mai jucat: Voinea, Jarnea, Vanu. Antrenor: Dan Cuedan.