Cum nu se poate mai rau. ASU Politehnica Timisoara pierde meciul de debut in ultimul minut

TIMISOARA. Debut nefast de sezon pentru echipa suporterilor, ASU Poli, dar si pentru noul antrenor Cosmin Petruescu. Desi a fost superioara adversarului, gruparea banateana a fost invinsa pe final, Cherchez, specialist in goluri contra polistilor marcand cand toata lumea se astepta la 0-0. A fost asadar ASU Poli – Chindia 0-1, dupa un meci intens jucat intr-o duminica linistita de august.

Inceputul de joc a apartinut violetilor, Velici avand mai multe ocazii de gol, nefructificate insa. Chindia, care in aceasta vara a fost la un pas de prima liga a echilibrat jocul si a fost nevoie de doua interventii ale lui Murariu, pentru a pastra tabela imaculata la pauza.

In partea secunda, Poli a atacat mai consistent, dar a ramas repetatenta la finalizare. Bozian si Plamada au avut sansa golului izbavitor, dar au ratat asa cum a facut-o si Miholca in minutul 80. Cand toata lumea se pregatea de final, Martac a pasat excelent pentru Cherchez carea marcat nestingherit din 15 metri.

Debut de rau augur pentru banateni, insa campionatul este doar la inceput.

ASU Poli: Murariu – Bilia, Mera (cpt.), Scutaru, Chereches – Vidrasan, Nicolescu – Schieb, Bozian, I. Plamada (Miholca 73′) – Velici (Banica 85′)
Antrenor: Cosmin Petruescu

1. Asta este Poli,obișnuita de a pierde in ultimele minute.Sa speram ca situația se. A îmbunătății pe parcurs.