Cu mici emotii, Poli Timisoara bate Girocul, ca pe Ripensia, 6-2. GALERIE FOTO!

Pe foaie un meci usor, dar pe teren lucrurile nu au stat chiar asa. Elevii lui Sorin Brindescu au avut azi, teoretic, unul dintre cele mai usoare partide din retur, dar pana la urma totul se castiga doar daca pui osul cu adevarat.

Una din codasele Ligii 4 Timis, Girocul, a deschis scorul pe Stiinta, prin tanarul si talentatul Alex Dutu, si a tinut liderul in sah pana la pauza, 1-1, golul Politehnicii fiind marcat de golgheterul Draghici. O prima repriza slaba pentru ASU Poli, care s-a descatusat in repriza secunda, chiar daca a mai avut un moment greu. Draghici si excelentul Ghinescu au dus rapid scorul la 3-1, dar din nou Dutu a creat emotii si a redus din diferenta, 3-2.

Valoarea si-a spus cuvantul in cele din urma, iar pana la final, Poli a defilat, Draghici, inca doua goluri – 4 in total si Filimon ducand diferenta la una normala, 6-2. Este a doua victorie la acest scor, dupa ce in derbiul campionatului, violetii invingeau Ripensia, care de atunci nu a mai gresit.

Suporterii au facut si ei atmosfera obisnuita, adica extraordinara, chiar daca acest joc s-a jucat in intermediara, miercuri.