CSU Politehnica, victorie cu emotii in fata Pandurilor Targu Jiu, in etapa a IV-a a Ligii Nationale. Vezi FOTO!

Handbalistii timisoreni au fost condusi aproape tot meciul, dar au dat lovitura pe final. Alb-violetii au in prezent doua victorii in campionatul primei divizii, ambele obtinute pe teren propriu.

Elevii lui Nedeljko Vuckovic au fost cei care au deschis scorul, dar gorjenii au egalat si apoi au preluat conducerea, avand un avataj de doua goluri diferenta in minutul 10( 3-5). Alb-violetii au tinut aproape si chiar au reusit la un moment dat sa restabileasca egalitatea (6-6, in minutul 17), insa tot oaspetii au fost cei care au iesit in avataj la pauza (10-12).
Timisorenii au  continuat cursa de urmarire si in partea a doua a jocului. Desi cei de la Pandurii au avut la un moment dat trei goluri avantaj, handbalistii de la CSU Politehnica nu au renuntat. Cu cinci minute inainte de final, tabela arata din nou egalitate (20-20), iar elevii lui Vukovic, incurajati de suporterii timisoreni au avut puterea sa dea lovitura chiar in ultimele minute de joc, Timofte marcand cele doua goluri care au adus a doua victorie a Timisoarei din acest sezon.
Cele mai multe goluri pentru CSU Politehnica au fost inscrise de Andrei Grasu, 8, acesta fiind urmat pe lista marcatorilor de Timofte cu 3, Fenici, Mrakic, M. Ignat  si Spahic cate 2, Vasile, Cotinghiu si Stan cate 1.
Etapa viitoare, alb-violetii vor juca in deplasare, la Ploiesti.