CSU Politehnica reuseste a doua victorie consecutiva. Alb-violetii au trecut cu scorul de 34-25 de CSM Ploiesti. FOTO!

Dupa succesul inregistrat etapa trecuta, in deplasare, la Targu Jiu, elevii lui Gligore Czari s-au impus si in meciul disputat sambata, la Sala Constantin Jude in fata penultimei clasate din Liga Nationala, CSM Ploiesti.

Oaspetii au reusit sa tina piept celor de la CSU Politehnica doar in primele minute ale jocului, cand pentru un moment s-au aflat si la conducere, (3-4), pentru ca apoi jocul a fost dominat clar de handbalistii timisoreni. Alb-violetii au condus cu 15-8, la pauza iar in partea a doua a partidei , elevii lui Gligore Czari au ajuns si la un avantaj de 11 goluri diferenta.
Scorul final a fost de 34-25 pentru Poli, care a reusit pentru a doua oara in acest sezon sa lege doua victorii consecutive.
Mihai Timofte a inscris cele mai multe goluri pentru gruparea banateana, 6, urmat de Fenici, cu 5 reusite si Grasu, cu 4.
Urmatorul meci pentru CSU Politehnica va avea loc miercuri, cand alb-violetii vor intalni vicecampioana Stiinta Municipal Bacau, intr-un joc devans contand pentru etapa cu numarul 17 a Ligii Nationale.