CSM Lugoj nu a avut probleme pe teren propriu cu Pitestiul

Liga de elita din voleiul romanesc s-a reluat cu etapa a 12-a, prima din returul sezonului regulat. CSM Lugoj a jucat acasa cu Pitestiul pregatit de Paul Bogdan fost antrenor al gruparii banatene. Meciul a curs intr-o singura directie, a tinut putin peste 70 de minute si s-a incheiat cu victoria logica a gazdelor, 3-0 (25-17, 25-10, 25-22).

Doar ultimul set a fost mai echilibrat, in rest partida fiind dominata categoric de fetele pregatite de Uglijesa Segrt. Un succes si de moral, dupa infrangerea dureroasa cu Bursa din tur, 1-3, dar si o pregatire pentru returul din Challenge Cup. Lugojul a obtinut a opta victorie in campionat si ramane pe locul patru in clasament.

In liga masculina, CSU UV Timisoara a jucat acasa cu CSM Lugoj. Dupa un meci echilibrat, in care banatenii au pus probleme, oaspetii s-au impus cu 1-3 (20-25, 28-30, 26-24, 15-25). Echipa banateana este penultima in clasament si va juca runda viitoare la Craiova.