CSM Lugoj continua seria rezultatelor pozitive

TIMIS. Prim-divizionara de volei feminin din Lugoj a obtinut o noua victorie in campionat, 3-0 in deplasare pe terenul nou-promovatei Dacia Mioveni si continua astfel evolutiile pozitive din liga de elita, Cupa Romaniei si Challenge Cup.

Meciul din judetul Arges practic nu a avut istoric, echipa timiseana fiind mai valoroasa si demonstrand acest lucru in fiecare set, chiar daca pana la urma a castigat mansele la diferente mici: Dacia Mioveni – CSM Lugoj 0-3 (22-25, 19-25, 23-25).

Markovic (18), Filipas (17), Sredic (9), Sakradzija (9), au fost cele mai bune marcatoare ale invingatoarei, Kriskova si Stanciu remarcandu-se de la gazde.

Lugojul este pe locul 5 in clasament, s-a calificat in sferturile Cupei, iar in aceasta saptamana are si meci european in Elvetia.

Altfel, in Seria Vest din Liga 2, Politehnica Timisoara domina categoric si este neinvinsa. Cu 15 puncte din tot atatea posibile, formatia condusa din teren de fostul capitan al nationalei, Diana Balintoni, a castigat cu scorul de 3-1 la Arad, contra codasei Provolei, terminand turul cu 5 victorii din 5 posibile.