CSM Bucuresti – RCM MVT Timisoara 7-48! Timisorenii s-au distrat in debutul Superligii de rugby!

Debut promitator pentru RCM Timisoara in Superliga de rugby. Sportivii lui Chester Williams si Cosmin Cioriciu au zdrobit in prima runda a campionatului pe CSM Bucuresti cu scorul de 48-7. Timisorenii le-au predat bucurestenilor o adevarata lectie de rugby, chiar daca in ultima repriza au evoluat cu un om mai putin pe teren. Infometati de puncte si glorie, rugbistii de la RCM Timisoara au marcat primul eseu, prin Ben Tuiatua, chiar in minutul 2 al partidei, cand gazdele nici nu s-au asezat bine in ghete.