CSM Bucuresti – BC Timisoara 76-77! Timisoara la un pas sa piarda un meci pe care l-a dominat pana la pauza

Incredibil, dar adevarat. Timisoara putea pierde intalnirea de la Bucuresti si putea sa-si ia adio de la titlu, dupa ce in ultimul minut de joc elevii lui Badnjarevici i-au lasat pe bucuresteni sa se apropie la doar 1 punct.

VEZI CONTINUAREA PE WWW.FORTAVIOLA.RO

Primul sfert al meciului 4 din cadrul play-off-ului Diviziei A de Baschet a fost unul extrem de tensionat. Cele doua echipe au lasat spectacolul la o parte si au ales sa joace economicos. Dupa primele patru minute de joc tabela arata doar 4-4. Primul cos al partidei le-a apartinut gazdelor. McKenzie a fructificat pasa lui Martinici. Popescu a egalat la 2, apoi tot el a fortat desprinderea prin doua libere transformate, pentru ca acelasi McKenzie sa stabileasca egalitatea. Au rumat doua minute in care niciun jucator nu a marcat. Sarovici, preferat din nou in fata lui Spralja a spart gheata (4-6), apoi Cuici a dus scorul la 9-4 pentru alb-violeti.