CH Poli Timisoara a pierdut la Bucuresti, dar nu este invinsa. Semifinala inca se joaca!

TIMISOARA. Primul meci din cadrul semifinalei dintre Dinamo si Poli Timisoara s-a jucat in aceasta seara in capitala, si s-a incheiat cu victoria formatiei din Bucuresti, 30-26.

Obositi dupa „tripla” cu Steaua, jucatorii alb-violeti au dat o replica buna formatiei care a castigat sezonul regulat. Lipsita de aportul a mai multor titulari incontestabili, Poli a jucat la nivelul adversarului pe toata durata partidei, insa nu a avut destula rezistenta si „banca”, pentru a obtine mai mult.

A fost 8-8 dupa mai bine de 18 minute de joc, timp in care ambele echipe au fost in avnataj, apoi incetul cu incetul Dinamo s-a desprins. 16-10 la pauza, dar banatenii au luptat cat au putut si in partea secunda. In cele din urma Dinamo s-a impus cu 30-26, insa semifinala, care se joaca dupa sistemul doua din trei victorii se joaca, mai ales ca urmatoarea partia se va disputa in Timisoara.

Demis Grigoras a facut un meci extraordinar, reusin 11 goluri pentru trupa din Banat!