CH Poli nu a reusit sa bata traditia. Alb-violetii au cedat din nou, la Resita, in prima etapa din returul Ligii Nationale

Desi si-a propus sa castige la Resita punctele pierdute pe teren propriu in prima etapa de campionat, echipa lui Constantin Stefan s-a intors invinsa la 5 goluri diferenta.

Timisorenii au condus doar in prima jumatate a reprizei intai cand au avut si  avantaj de doua goluri(4-2),dar resiteni au egalat si au trecut apoi la timona, iesind la pauza cu 13-11.
Trupa lui Aihan Omer si-a marit apoi avantajul la trei goluri pe debutul celei de-a doua reprize si, desi Poli a reusit sa se apropie la un singur gol(16-15) cu douazeci de minute inainte de final, carasenii s-au impus fara probleme, cu 27-22.
Cel mai bun marcator al Politehnicii a fost Kaftin, cu 5 goluri. Au mai inscris: Timofte si Lela, cate 4 goluri,  Chikovani, Halca, Petkovic si Santeiu, cate 2 si Daninfeld, 1.
De la gazde s-a remarcat Turcu, cu 6 reusite.