CFR Timisoara, invinsa de FK Odorhei dupa ce a deschis scorul. Banatenii depasiti in clasament de ardeleni

TIMISOARA. CFR Timisoara a suferit al 3-lea esec al stagiunii in prima liga de futsal, in fata Odorheiului.

Prima repriza a intalnirii din sala Constantin Jude a fost una echilibrata, in care apararile celor doua echipe si-au facut treaba din plin, iar portarii Lungu si Grigoras au intervenit de fiecare data perfect.

In repriza secunda, CFR a inceput mai bine. O aruncare a lui Teodor Lungu a ajuns la Mihnea Toader, care a trimis plasat in stanga lui Grigoras si a deschis scorul. La nici un minut distanta Odorheiul a egalat prin Szillard Kanyo, care a profitat de o neintelegere din defensiva timisoreana. In minutul 32, acelasi fotbalist a mai punctat o data si a facut 2-1. Pe final, CFR-ul a presat, dar Ilas a trimis pe langa poarta, in timp ce Mora a fost blocat de Grigoras.
In ultimele 3 minute, Robert Lupu a decis sa joace in sistem 5 contra 4 si i-a dat tricoul de portar lui Valentin Ilas. Nici aceasta tactica nu a adus vreun rezultat pentru timisoreni.

S-a incheiat 2-1, iar Odorheiul a castigat prima data pe Bega dupa 3 ani. Odata cu aceasta victorie ardelenii ajung la 9 puncte si trec peste banateni in clasament.

In runda viitoare, CFR joaca pe terenul Luceafarului Buzau.